24-25 listopada członkowie Koła Polonistów Studentów wraz z zaprzyjaźnionym Kołem Dydaktyków Polonistów, koleżankami z filologii słowiańskiej oraz dr Anną Jeziorkowską-Polakowską odbyli wycieczkę do stolicy.

 

Pierwszego dnia nasza grupa zwiedziła Centrum Nauki Kopernik oraz Stadion Narodowy. Pierwszym przystankiem było Centrum Nauki. Tam przez kilka godzin każdy ze zwiedzających miał okazję zobaczyć wystawy bez przewodnika i też ściśle określonego planu, gdyż go nie było. Mogliśmy indywidualnie i według własnych zainteresowań przechodzić i oglądać ekspozycje.

 

Kolejnym ważnym punktem było wejście na Stadion Narodowy, gdzie na kilka chwil mogliśmy poczuć się jak zawodowi piłkarze czy też wysoko postawieni działacze. Mieliśmy okazję wejść do szatni piłkarskiej, posiedzieć na ławce rezerwowych i zwiedzić specjalne loże, przeznaczone dla VIP-ów.

 

Drugiego dnia wspólnie przemierzyliśmy Łazienki Królewskie, gdzie dokładnie zwiedziliśmy wszystko to, co tego dnia było dostępne do zwiedzania. Mimo niskiej temperatury dzielnie odkrywaliśmy kolejne magiczne miejsca.

 

Ostatnim etapem naszej wycieczki była Biblioteka Narodowa. Tam dowiedzieliśmy się na jakich zasadach funkcjonuje ta instytucja, poznaliśmy jej historię oraz zobaczyliśmy różne czytelnie, które porównywaliśmy do naszej ukochanej Czytelni Zakładowej. Wyniki porównania nie mogłyby być inne: dla nas, nasza czytelnia jest jedyna w swoim rodzaju. W końcu, wraz z nowymi wiadomościami i doświadczeniami wróciliśmy do Lublina.

 

Szczegółowe relacje z wycieczki dostępne są także na stronie prowadzonej przez Koło Dydaktyków. Ciekawych odsyłam na tamtejszą stronę, podając linki. Poloniści to z natury skromni ludzie, ale warto zaznaczyć, że autorami 3 opisów naszych przygód są członkinie naszego Koła.

 

http://zeszytynauczycielapolonisty.blogspot.com/2015/12/wycieczka-do-warszawy-przystanek-2.html 

 

http://zeszytynauczycielapolonisty.blogspot.com/2015/12/wycieczka-do-warszawy-przystanek-1.html

 

http://zeszytynauczycielapolonisty.blogspot.com/2015/12/wycieczka-do-warszawy-przystanek-3.html

 

http://zeszytynauczycielapolonisty.blogspot.com/2015/12/wyciczka-do-warszawy-przystanek-4.html

 

Więcej [+]

Autor: Katarzyna Zając
Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016, godz. 20:33 - Katarzyna Zając