Doradztwo zawodowe to zazwyczaj około godzinne spotkanie ze specjalistą, psychologiem/doradcą zawodowym, podczas którego możesz otrzymać wsparcie w kilku obszarach:

 

  • Bilans kompetencji i predyspozycji zawodowych

Część z Was już wie, co chce robić w życiu, część może jeszcze szuka pomysłu, czym chciałaby się zajmować w przyszłości. Podczas poradnictwa poznasz swoje mocne strony, ewentualne luki kompetencyjne oraz określisz predyspozycje zawodowe. Zrozumienie swoich mocnych stron i talentów jest kluczowe. Uświadomienie sobie ich, daje przewagę zarówno w życiu, jak i w pracy zawodowej, gdyż pozwala określić, na czym budować podwaliny swojej kariery. Razem z doradcą ustalisz plan działania, który pozwoli w trakcie studiów nabyć wymagane przez pracodawców kompetencje, a także otrzymasz wskazówki nt. możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego. Jeśli doradca uzna za właściwe, zaproponuje Ci testy, dzięki którym określisz swoje predyspozycje zawodowe.

 

  • Szanse zawodowe po danym kierunku studiów

Możesz z doradcą zawodowym porozmawiać o możliwych ścieżkach kariery zawodowej dla absolwentów Twojego kierunku studiów. Doradca przedstawi Ci role zawodowe, o które możesz się ubiegać jeszcze w trakcie studiów. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

 

  • Konsultacje CV i listu motywacyjnego

CV to podstawowe narzędzie potrzebne do zbudowania kariery zawodowej. Doradca zawodowy podczas konsultacji pomoże Ci przygotować dokumenty aplikacyjne, m.in. uporządkować dotychczasowe doświadczenie oraz osiągnięcia, ale co ważniejsze podpowie jak wyeliminować nieatrakcyjne informacje oraz ubrać w słowa to, co chcesz zaproponować przyszłemu pracodawcy czy praktykodawcy.

 

  • Symulacja rozmowy rekrutacyjnej

Rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Kandydata często paraliżuje strach oraz silny stres. Jeśli nie chcesz martwić się o to, jak wypadniesz na takiej rozmowie, możesz spotkać się z psychologiem/doradcą zawodowym, który podpowie Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jakie jest ich „drugie dno”. Po symulacji rozmowy kwalifikacyjnej razem z doradcą omówisz swoje atuty oraz ustalisz obszary rozwojowe, które w przyszłości pozwolą Ci wypaść dobrze na interview.

 


 

UWAGA! NA DORADZTWO ZGŁOSISZ SIĘ WYŁĄCZNIE PRZEZ PORTAL KARIERY!

 

1 | Zaloguj się do Portalu Kariera: https://portalkariery.kul.pl/pl

2 | W Portalu Kariery* w menu bocznym przejdź do Doradztwo zawodowe. Dostępny jest tam kalendarz spotkań doradczych.

3 | Aby się zapisać na doradztwo wybierz typ spotkania (pojedyncza konsultacja). Po tym prezentowany jest kalendarz spotkań doradczych, należy wybrać jeden z dostępnych dni, a następnie godzinę. Po zaaplikowaniu otrzymasz komunikat „Twoja aplikacja została wysłana”.

 

* Koniecznie uzupełnij w swoim profilu klienta dane dotyczące kierunek studiów. Ułatwi nam to przypisanie spotkania do właściwego doradcy zawodowego.

 

 

Bądź na bieżąco z wydarzeniami Biura Karier.

Wejdź w aplikację facebook i wyszukaj @kulbiurokarier

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019, godz. 12:51 - Marta Szymańska-Jarosz