Leszek Mądzik świętuje swoje urodziny i jubileusz teatru. Galeria Pieńków stała się miejscem spotkania i obchodów uroczystości 45-letcia Sceny Plastycznej KUL oraz 70-tej rocznicy urodzin jej założyciela.

 

25 kwietnia 2015 roku rezydencja Marka Marii Pieńkowskiego była wypełniona znakomitymi gośćmi z całego kraju, którzy przyjechali do Lipinek, żeby wraz z liderem Sceny Plastycznej KUL świętować jego życiowe osiągnięcie, rozmawiając o sztuce, popijając znakomite wino oraz kosztując dań z „pieńkowskiej” dziczyzny.

 

 

Program spotkania był niezwykle ciekawy, ponieważ goście mieli okazję podziwiać wystawę fotografii i plakatów pt. Leszek Mądzik: plakat i fotografia, która na ten moment stała się częścią ogrodu gospodarza. Wewnątrz rezydencji, wiszące na ścianach fotografie prezentowały przed swoimi odbiorcami dokumentację wszystkich spektakli Leszka Mądzika, ukazując wspaniały dorobek jego 45-letniej pracy w teatrze.

 

 

 

Artysta przygotowywał się do uświetnienia tego wydarzenia wcześniej ze swoimi studentami z Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy. Efektem ich pracy była zaprezentowana w przestrzeni Galerii Pieńków etiuda teatralna, w reżyserii Leszka Mądzika. Profesor Zbigniew Taranienko swoim wystąpieniem podsumował i jeszcze raz przywołał najpiękniejsze momenty w pracy teatralnej (ale i nie tylko) Leszka Mądzika, a swoimi słowami wzruszał do łez wszystkich zebranych tego wieczoru gości. Paweł Odorowicz ubarwił to niezwykłe spotkanie wykonaniem Interludium na altówkę solo.

 

 

Wszystko to miało miejsce w magicznej przestrzeni rezydencji Marka Marii Pieńkowskiego, nad zalewem, w otoczeniu wyciszającej natury, w Lipinkach nad Udalem.

 

Tekst: Sabina Majcher