W tej zakładce znajdą Państwo opis projektu "krok po kroku".

 

Jeżeli znaleźli się Państwo w tej zakładce to zapewne słyszeliście, że na KUL'u realizowany jest projekt "Aktywny student - aktywny absolwent". Jego celem jest podniesienie kompetencji studentów, które są oczekiwane na rynku pracy. Specjalnie dla osób, które są zainteresowane uczestnictwem w projekcie przygotowaliśmy tą zakładkę, aby "krok po kroku" opisać, jak wygląda projekt. Gorąco zachęcamy do zapoznania się poniższymi punktami:

1. Przyjdź na spotkanie informacyjne - dzięki nim dowiesz się, jak będzie wyglądał projekt i zapoznasz się z obszarami/tematykami warsztatów i szkoleń. 

 

2. Uzupełnij bilans kompetencji - jest on pierwszym etapem projektu i bez niego uczestnik nie może uczestniczyć w zajęciach merytorycznych. UWAGA!!! Bilans należy wydrukować i donieść wraz z dokumentami z pkt. 3

 

3. Uzupełnij dokumenty projektowe - dopiero po uzupełnieniu tego punktu możesz brać udział w projekcie. 

 

4. Dołącz do grupy warsztatowo-szkoleniowej - pierwszym etapem merytorycznym jest uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach. Realizowane są one w dziesięcioosobowych grupach w semestrze zimowym roku akademickiego.  

 

5. Zrealizuj dwa projekty - uczestnicy w pięcioosobowych grupach mają możliwość zrealizowania projekty pod okiem mentorów. Dzięki temu wszyscy mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

 

6. Odwiedź przedsiębiorców - na koniec uczestnicy projektu mają możliwość wyjechać na dwie dwudniowe wizyty studyjne, aby w praktyce przekonać się, jak wygląda praca w danym obszarze.

 

7. Uzupełnij powtórny bilans kompetencji - jest to dla nas wyjątkowo ważny punkt, ponieważ wówczas mamy możliwość realnie stwierdzić, w jaki sposób zmieniły się zasoby uczestników po wszystkich etapach projektu.

 

8. Odbierz zaświadczenia i certyfikat - dopiero po ukończeniu WSZYSTKICH etapów (bilans kompetencji, warsztaty, szkolenia, zajęcia projektowe, wizyty studyjne, powtórny bilans kompetencji) uczestnicy mają możliwość odebrać zaświadczenia i certyfikaty. Tym samym zwiększają swoją atrakcyjność na rynku pracy.  

 

9. Powiedz nam, co u Ciebie - miesiąc po zakończeniu dostaniesz od nas ankietę, która da nam odpowiedź co u Ciebie się zmieniło. Będziemy wdzięczni za jej uzupełnienie. 

 

Masz pytania??? Przyjdź, napisz lub zadzwoń!!!

Autor: Mateusz Prucnal
Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017, godz. 12:17 - Mateusz Prucnal