Projekty zrealizowane

.

2021-02-09

Wykład "W debrach i buczynach – wojenne losy Księdza Stefana Wyszyńskiego na terenie obecnego Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego"

2021_06_15_plakat_wyklad_w_debrach_i_buczynach Koło Naukowe "Krajobraz i Przestrzeń" serdecznie zaprasza na otwarty wykład online zatytułowany "W debrach i buczynach – wojenne losy Księdza Stefana Wyszyńskiego na terenie obecnego Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego", który poprowadził Krzysztof Wojciechowski – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, znawca Działów Grabowieckich oraz autor przewodnika po szlaku śladami Ks. Wyszyńskiego.

 

 

 

 

2021-06-30 Czytaj dalej...

Konkurs „Nieść pomoc światu na wzór wielkich autorytetów”

Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej KUL zorganizowało konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Archidiecezji Lubelskiej, którego celem było podkreślenie znaczenia autorytetów w życiu oraz zachęcenie młodych ludzi do ich poszukiwania. Konkurs został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych. Zadaniem uczestnika było przedstawienie w określonej technice postaci, która jest dla niego autorytetem.

 

 

2021-06-30 Czytaj dalej...

Konferencja naukowa „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”

Program konferencji „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”Zespół doktorantów Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL zorganizowały konferencję naukową „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”, która odbyła się 15 czerwca 2021.

 

 

 

2021-06-16 Czytaj dalej...

„Dla nas po Bogu największa miłość to Polska”. Koncert z okazji 40. rocznicy śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego

W 40. rocznicę śmierci kard. Wyszyńskiego (28 maja 2021) Koło Naukowe Klasyków KUL zorganizowało koncert pieśni religijnej i narodowej dedykowany osobie Prymasa Tysiąclecia.

 

2021-06-10 Czytaj dalej...

Konferencja „Kościół - państwo - społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce”

O wpływie kościoła, państwa i społeczeństwa na polskie rodziny mówiono podczas konferencji "Kościół - państwo - społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce. Inspiracje nauczaniem Stefana kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II". Konferencja odbyła się na KUL w związku z Rokiem Rodziny „Amoris laetita”.

 

 

2021-06-10 Czytaj dalej...

Konkurs „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”

konkurs „Kardynał Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”Czy można połączyć wiarę i prowadzenie biznesu? Jak to zrobić? Choć życie kardynała Wyszyńskiego upłynęło w realiach ekonomii socjalistycznej, w której nie było miejsca na prywatny biznes i przedsiębiorców, to w jego nauczaniu można odnaleźć wiele cennych wskazówek jak prowadzić firmę po chrześcijańsku. Studenckie Koło Przedsiębiorczości KUL postanowiło przybliżyć tę tematykę młodzieży szkół średnich organizując konkurs „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes". W ramach konkursu należało przygotować esej lub krótki film poświęcony nauczaniu Prymasa dotyczącemu prowadzenia biznesu w świetle wiary. Ogłoszenie zwycięzców konkursu miało miejsce 26 maja 2021 roku.

2021-05-27 Czytaj dalej...

Myśleć, czuć i działać jak Prymas - relacja z konferencji „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”

– Spuścizna prymasa jest ogromna, ale zastanawiając się nad nią, czterdzieści lat po jego śmierci, chcielibyśmy myśleć, czuć i działać jak prymas, w przestrzeni miłości, rodziny, nauki czy ojczyzny – mówił Rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski otwierając konferencję „Aktualność przesłania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”. Ideą konferencji, która odbyła się 30 stycznia br. na KUL, było przywołanie nauki Wyszyńskiego do różnych grup społecznych, ale też w nawiązaniu do aktualnych wydarzeń czy problemów. 
 

 

2021-02-03 Czytaj dalej...

WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona