.

2021-02-09

„Dla nas po Bogu największa miłość to Polska”. Koncert z okazji 40. rocznicy śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego

W 40. rocznicę śmierci kard. Wyszyńskiego (28 maja 2021) Koło Naukowe Klasyków KUL zorganizowało koncert pieśni religijnej i narodowej dedykowany osobie Prymasa Tysiąclecia.

 

2021-06-10 Czytaj dalej...

Konferencja „Kościół - państwo - społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce”

O wpływie kościoła, państwa i społeczeństwa na polskie rodziny mówiono podczas konferencji "Kościół - państwo - społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce. Inspiracje nauczaniem Stefana kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II". Konferencja odbyła się na KUL w związku z Rokiem Rodziny „Amoris laetita”.

 

 

2021-06-10 Czytaj dalej...

Konkurs „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”

konkurs „Kardynał Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”Czy można połączyć wiarę i prowadzenie biznesu? Jak to zrobić? Choć życie kardynała Wyszyńskiego upłynęło w realiach ekonomii socjalistycznej, w której nie było miejsca na prywatny biznes i przedsiębiorców, to w jego nauczaniu można odnaleźć wiele cennych wskazówek jak prowadzić firmę po chrześcijańsku. Studenckie Koło Przedsiębiorczości KUL postanowiło przybliżyć tę tematykę młodzieży szkół średnich organizując konkurs „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes". W ramach konkursu należało przygotować esej lub krótki film poświęcony nauczaniu Prymasa dotyczącemu prowadzenia biznesu w świetle wiary. Ogłoszenie zwycięzców konkursu miało miejsce 26 maja 2021 roku.

2021-05-27 Czytaj dalej...

Myśleć, czuć i działać jak Prymas - relacja z konferencji „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”

– Spuścizna prymasa jest ogromna, ale zastanawiając się nad nią, czterdzieści lat po jego śmierci, chcielibyśmy myśleć, czuć i działać jak prymas, w przestrzeni miłości, rodziny, nauki czy ojczyzny – mówił Rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski otwierając konferencję „Aktualność przesłania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”. Ideą konferencji, która odbyła się 30 stycznia br. na KUL, było przywołanie nauki Wyszyńskiego do różnych grup społecznych, ale też w nawiązaniu do aktualnych wydarzeń czy problemów. 
 

 

2021-02-03 Czytaj dalej...