Moje zainteresowania psychologią szkoleń wyrosły z wcześniejszych zainteresowań psychologią uczenia się i nauczania. Zajmowałam się przede wszystkim psychologicznymi efektami stosowania metod aktywizujących w pracy z grupą. W efekcie tych badań opublikowałam szereg artykułów, a także książkę Budować obraz siebie. Badania nad obrazem siebie studentów kształconych metodami aktywizującymi.

 

Oprócz pracy naukowej przez kilkanaście lat zajmowałam się także praktyką projektowania i prowadzenia szkoleń. W roku 1995 uzyskałam międzynarodowy certyfikat trenerski Certificate in Training and Development wydany przez Chartered Institute of Personnel and Development w Londynie.

 

Współpracowałam w charakterze trenera i konsultanta przede wszystkim z Fundacją OIC Poland oraz Lubelską Szkołą Biznesu. Przygotowałam i prowadziłam wiele programów szkoleń otwartych, m. in. w ramach menedżerskich studiów podyplomowych MBA, Certyfikat in Management, Zarządzania Jakością, Przedsiębiorczości. Opracowałam także szereg szkoleń wewnętrznych dla małych i średnich firm.

 

Doświadczenia trenerskie zaowocowały szeregiem publikacji, przede wszystkim wydaniem książki Szkolenia, która doczekała się dwu wydań w Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym. Aktualnie redaguję serię wydawniczą GWP poświęconą szkoleniom.

Autor: Mariola Łaguna
Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013, godz. 00:09 - Mariola Łaguna