Hodowla pszczół w mieście ma w Polsce coraz więcej zwolenników, a temat wiele ciekawych aspektów teoretycznych i praktycznych. Również Katolicki Uniwersytet Lubelski w ramach akcji UL na KUL zamierzał na dachach swoich budynków postawić ule z pszczelimi rodzinami. Niestety władze miasta nie wyraziły na to zgody, ponieważ w Lublinie – inaczej niż na przykład w Warszawie, Londynie czy Nowym Jorku – hodowanie pszczół w centrum miasta jest (jeszcze) nielegalne. Chcemy o tym porozmawiać.

 

Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie zatytułowane “Pszczoła w mieście”, poświęcone zagadnieniu pszczelarstwa miejskiego i hodowli pszczół w Lublinie.

Odbędzie się ono na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w piątek 20 maja, o godz. 11:00 (sala CTW-114)  W spotkaniu udział wezmą naukowcy zajmujący się pszczołami, architekci krajobrazu, prawnicy oraz przedstawiciele władz miasta. Zaplanowano ciekawe prezentacje dotyczące pszczół w mieście oraz czas na dyskusję i pytania o wszystko, co może budzić naszą ciekawość czy niepokój. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się konkurs wiedzy o pszczołach (dla uczestników przewidziano nagrody - 100 słoiczków miodu), kiermasz produktów na stoisku Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli czy degustacja ciast przygotowanych na bazie miodu.

 

Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny - serdecznie zapraszamy!