Kwiecień to miesiąc najbardziej wyczekiwany przez naszych Legionistów.
Powodów jest wiele ale ten najważniejszy to możliwość rozwijania talentów artystycznych takich jak aktorstwo 🎬 w którym powoli stajemy się mistrzami 😀.
Pro Antica sprawia ze młodzi ludzie mogą zasmakować piękna starożytności😎.

 

 

 

To już stało się tradycją. Kolejny rok, kolejne bardzo ciężkie zadanie, ale jak widać, gdy chcemy rozwijać samych siebie, nic nas nie powstrzyma. 13 kwietnia roku 2019 naszej ery, w miejscowości Góra Kalwaria, jeden z naszych legionistów sprawił, ze publiczność cofnęła się w czasie, żeby ujrzeć ukrzyżowanego Jezusa.
Nie obyło się bez podziękowań dla grupy Pro Antica LEG XIIII za jej wkład i poświęcenie.

 

 

 

Wakacje w toku, jednak członkowie Legia Akademicka KUL nie odpoczywają!
Otóż kpr. LA Przemysław Kowalik i st. szer. LA Mateusz Calvarius Sadło w ten weekend wzięli udział w Dymarki Świętokrzyskie z ramienia Pro Antica i godnie reprezentowali tą, jak i Naszą organizację. 
Swoimi dostojnymi uniformami z zamierzchłych czasów przyciągnęli uwagę tłumów! 😃 
Poniżej krótka fotorelacja z tychże wydarzeń!

 

 

 

9 marca br., w batalionie dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, miał miejsce piknik wojskowy pod hasłem "20 lat Polski w NATO". Oczywiście wśród obecnych była Legia Akademicka KUL Jak widać na zdjęciach, zainteresowanie wydarzeniem było dość spore, nie tylko ze strony organizacji proobronych. 😊 To bardzo cieszy!

Szersza fotorelacja z tego wydarzenia

Zapraszamy do obejrzenia! 

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny udowadniamy, że członkowie Legia Akademicka KUL są ludźmi wszechstronnymi.
Poniżej przedstawiamy st. szer. Przemysław Kowalik oraz st. szer. Mateusz Calvarius Sadło, którzy poza działalnością w Naszej organizacji reprezentują w nieco innym uniformie Pro Antica😁
Zdjęcia zostały wykonane 19 maja podczas Nocy Muzeów w Sandomierzu.

Panowie, tak trzymać! 😊

 

 

 

Gdzie szukać legionistów do misteriów Męki Pańskiej? Najlepiej w Legia Akademicka KUL

St. szer. LA Mateusz Sadło wziął dziś udział w uroczystych ceremoniach na Górze Kalwarii. Tylko udawał zły charakter, ale wypadł bardzo przekonująco 

 

 

 

Legia Akademicka KUL nawiązała kolejną współpracę! Tym razem przyszła kolej na stowarzyszenie Pro Antica. Jest to zespół, który zajmuje się archeologią czy też odtwórstwem historycznym. Rekonstruują bitwy - łączy więc nas pasja o charakterze militarnym. Jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą ze stowarzyszeniem, to zapraszamy na fanpage, który jest wyżej podany.
Jesteśmy pełni nadziei, że to nie ostatnia dobra nowina! 😃

Autor: Mateusz Sadło
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019, godz. 10:20 - Mateusz Sadło