Bieżące

od kwestii ruskiejCentrum Ucrainicum KUL, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego, Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie, Lubelski Klub Inteligencji Katolickiej i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Od „kwestii ruskiej” do polityki ukraińskiej. Ukraina w polskiej myśli politycznej i polityce zagranicznej”. Wydarzenie odbędzie się 9 i 10 grudnia 2016 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-919.

 

Więcej

prof. grześkowiakSenat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyznał tytuł honorowy tytuł „Deo et Patriae deditus” prof. Alicji Grześkowiak. Uroczystość wręczenia tytułu miała miejsce 8 grudnia 2016 r., w 98 rocznicę powstania KUL.

 

Fotorelacja

 

Więcej

 

konferencja ks. Granat beatyfikacjaW dniach 9-10 grudnia 2016 r. będzie miała miejsce sesja naukowa „Sługa Boży Ks. Wincenty Granat w perspektywie beatyfikacji”.  Obrady sesji poświęconej wybitnemu teologii i dogmatykowi, Rektorowi KUL w latach 1965-70, będą trwać w Ćmielowie (pierwszy dzień) i w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu (dzień drugi). Ks. Granat określany jest często mianem „teologa Soboru Watykańskiego II”, a dziełem jego życia była monumentalna "Dogmatyka katolicka". Proces beatyfikacyjny ks. Granata rozpoczął się w 1995 r.

 

Więcej

stypendia fundowanePonad 30 studentów i doktorantów otrzymało 9 grudnia 2016 r. stypendia i nagrody fundowane z rąk Ks. Prorektora Andrzeja Kicińskiego. Wśród darczyńców, którzy sfinansowali pomoc dla studentów KUL są m.in.: Fundusz im. Skrzyńskich z Żurawna, którego darczyńcą jest Pani Barbara Czartoryska czy też Fundusz im. Wacława i Ireny Ungar. Stypendia fundowane przyznawane są w formie jednorazowego stypendium/zapomogi lub comiesięcznych wypłat w zależności od zgromadzonych środków.

 

Fotorelacja

 

Więcej

Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli oraz International Cultic Studies Association Education Network zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Enhancing Professional Knowledge on Preventing Undue Influence and Cults” (Kwestia profesjonalizacji w zakresie przeciwdziałania nieuczciwym formom nacisku i grupom kultowym), która odbędzie się 9–11 grudnia 2016 r. w Stalowej Woli i Sandomierzu.

 

Więcej

08.12.2016 - 09.12.2016

Sesja naukowa "Osoba darem"

osoba daremInstytut Jana Pawła II KUL oraz Katedra Etyki KUL zapraszają na sesję naukową „Osoba darem”, która odbędzie się 9 grudnia 2016 r. o godz. 11.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-208.

 

Więcej

 

współczesne oblicza kulturyKatedra Retoryki i Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Współczesne oblicza kultury", która odbędzie się 8 grudnia 2016 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

prof. GrześkowiakRektor KUL, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, zaprasza na obchody 98. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

Więcej

 

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

mały książęJeszcze do 9 grudnia 2016 r. możesz wesprzeć pacjentów Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Potrzebne są: herbatki HIPP, mleko Bebiko, kaszki, kleiki ryżowe, pieluchy (głównie rozmiar 0 i 6) oraz ręczniki i pościel. Zbiórka prowadzona jest przez Koło Naukowe „POLITEA” KUL przy wejściach do budynków dydaktycznych w godzinach 9-14.

03.12.2016 - 09.12.2016

Szlachetna Paczka

szlachetna paczkaSzlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, który łączy ludzi chcących pomagać z tymi, którzy pomocy potrzebują. W ramach akcji prywatni darczyńcy wspierają najbardziej potrzebujących ze swojego miasta lub okolicy. Co ważne te osoby same określają swoje potrzeby, dzięki czemu pomoc jest skuteczna, konkretna i sensowna.

 

Fotorelacja

 

Więcej

 

wystawa zaczęło się a KULBiblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Zaczęło się w Lublinie... na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Od Nieocenzurowanej Oficyny Wydawniczej do NOW-ej 1976-1989”, które odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 14.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL.

 

Więcej

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL  można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” została przedłużona i będzie prezentowana do 31 stycznia 2017 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.


Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

 

Więcej

 

Fotorelacja z otwarcia wystawy

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.


ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

 

Więcej...

 

 

Wkrótce

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.