Relacje z praktyk studentów KUL

„Wyjazd na praktykę w ramach programu Erasmus ogromnie mi się podobał. Była to szansa nie tylko na poznanie kultury i języka kraju, w którym odbywałam staż, ale również na zyskanie niezbędnego doświadczenia. Doceniam możliwość aktywnego uczestniczenia w działalności organizacji, traktowania praktykantów jak pełnoprawnych pracowników, a nie osoby do kserowania i robienia herbaty.” (Angelika, pedagogika, praktyka w Wielkiej Brytanii)

 

„Londyn to bardzo ciekawe miejsce, warto tam pomieszkać parę miesięcy, by skorzystać z oferowanych tam możliwości – koncertów, wystaw, imprez itp. Jest to też dobra okazja, by nauczyć się języka (o wiele lepiej niż jest to możliwe w Polsce)”. (Marcin, socjologia, praktyki w Wielkiej Brytanii)

 

„Przede wszystkim spotkanie z wielokulturowością. Różnorodność narodowości sprawia, że zyskuje sie większa wiedzę na temat innych nacji oraz większą tolerancję. Bardzo podobała mi się, że wyjazd ten wymagał ode mnie bardzo dużej samodzielność i zaradności. Było to wyzwanie, które niesamowicie rozwija.” (Elżbieta, psychologia, praktyki w Wielkiej Brytanii)

 

„Gorąco polecam wyjazdy na praktyki zagraniczne” (Joanna, psychologia, praktyki w Wielkiej Brytanii)

 

„Wiele się nauczyłam i zdecydowanie poprawiłam swoje umiejętności językowe.” (Dorota, filologia romańska, praktyki we Francji)

 

„Ogólnie sam pomysł wyjazdu na praktyki w ramach programu Erasmus jest bardzo fajny. Dla mnie była to ogromna możliwość szlifowania języków a także nauczenia się czegoś zupełnie nowego. Zawsze chciałam pracować w międzynarodowym zespole, poznawać nowych ludzi i kultury i ten wyjazd mi to umożliwił.” (Marzena, filologia angielska, praktyki w Hiszpanii)

 

„Praktykę i pobyt w Hiszpanii oceniam bardzo dobrze. Zdobyłam ciekawe doświadczenie które może zaprocentować w przyszłości. Polecam wszystkim odważyć się i skorzystać z takiej możliwości odbycia praktyk w środowisku zagranicznym.” (Dominika, prawo, praktyka w Hiszpanii)

 

„Wyjazd na praktyki był bardzo udanym pomysłem. Przede wszystkim nauczyłam się bardzo dużo rzeczy, którymi w Polsce nie miałabym okazji się zajmować. Doświadczyłam tego, jak wygląda praca prawnika w niemieckiej kancelarii, nauczyłam się pisać różne pisma, chodziłam na rozprawy sądowe. Poza tym poprawiłam swą znajomość języka niemieckiego, szczególnie pojęć prawniczych. Ponadto sam pobyt w Niemczech był bardzo udany, poznałam ciekawych ludzi w akademiku, dzięki którym nie miałam czasu się nudzić w weekendy.” Polecam każdemu! (Martyna, prawo, praktyka w Niemczech)

 

„Praktykę oceniam bardzo dobrze, cenne doświadczenie.” (Karolina, prawo, praktyka w Danii)

 

Wyjazd w ramach programu Erasmus oceniam jako wspaniała możliwość rozwoju zarówno na polu językowym, zawodowym jak i prywatnym. To wspaniała możliwość zdobycia doświadczenia, poznania ciekawych ludzi…” (Anna, historia sztuki, praktyka we Włoszech)

 

"...było to bardzo pożyteczne i interesujące doświadczenie. Mam nadzieję, że zaowocuje w niedalekiej przyszłości." (Katarzyna , prawo, praktyka w Wielkiej Brytanii)

 

„Ogólnie oceniam praktykę na bardzo dobrą, szczególnie byłam zaskoczona miłym przyjęciem w szkole, w której uczyłam. Bardzo podobało mi się, że realizowałam założony plan i miałam możliwość doświadczenia pracy z niewidomymi, dodatkowo zaproponowano mi więcej możliwości po przyjeździe kiedy stwierdzono, że dobrze sobie radzę. Nie miałam problemów ze zdobyciem podpisów na dokumentach po zakończeniu praktyki, zyskałam nowych przyjaciół i perspektywę na pracę w przyszłości.” (Katarzyna, filologia angielska, praktyka na Węgrzech)

 

„Doceniam swoją praktykę i uważam ją za bardzo cenne doświadczenie pracy w międzynarodowym zespole (Węgrzy, Macedończycy, Amerykanie, Słowacy, Włosi) przy organizacji wielu programów stypendialnych i konferencji. Mogłam się porozumiewać w języku angielskim i oswajać się z jego amerykańską odmianą (na całe biuro, jedynie ja mówiłam z brytyjskim akcentem :P). A do tego moje biuro było położone w historycznej dzielnicy, więc nawet spacer na obiad oznaczał mimowolne zwiedzanie.” (Agnieszka, filologia angielska, praktyka na Węgrzech)