logo

::: Witaj, dzisiaj jest
Nawigacja » Samorząd » Strona główna

Witaj na stronie Samorządu Studentów Instytutu Psychologii KUL!

O  g  ł  o  s  z  e  n  i  e  :

Praca dla psychologa:

Jeśli znacie kogoś, kto poszukuje pracy jako psycholog lub psycholog- terapeuta (Jest to praca z Polakami przy polskiej parafii). Podajemy namiary:

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej
Telefon: +44 115 960 8831
Adres: 2 Sherwood Rise
Region/Województwo : Nottingham
Kod Pocztowy: NG76JN
Miasto: Nottingham
Państwo: Polonia Wielka Brytania


Bliższych informacji udziela ksiądz. Najlepiej kontaktować się z Nim mailowo lub telefonicznie.

Superego
Zima zima zima... a my nie zapadamy w zimowy sen!

Z radością informujemy, że dostępny już jest drugi numer naszego dziecka - biuletynu "SuperEgo". Dostać go możecie codziennie na czwartym piętrze Collegium Jana Pawła II, w okolicach sali 403, kosztuje jedyne 2 złote. Nakład ograniczony, więc pośpiech wskazany!

[więcej o drugim numerze SuperEgo]

Historia pewnej prowokacji...

14 listopada 2007 roku Nasz Uniwersytet miał okazje gościć dr Tomasza Witkowskiego autora słynnej w ostatnim czasie prowokacji naukowej, która miała miejsce na łamach "Charakterów"- miesięcznika psychologicznego. Spotkanie odbyło się z inspiracji pracownika naszego Instytutu dr Pawła Fortuny, a doszło do skutku dzięki zaangażowaniu Samorządu Studentów Instytutu Psychologii...

[czytaj dalej]

Wyjazd integracyjny SSIPu

W dniach od 2 do 5 maja odbył się wyjazd integracyjny Samorządu do miejscowości Niewistka, położonej malowniczo w sercu Pogórza Dynowskiego na Podkarpaciu. Maksymalny spokój i cudowne okoliczności przyrody pozwoliły nam oderwać się od dnia codziennego, naładować akumulatory przed zbliżającą się sesją...

[czytaj dalej, zobacz fotoreportaż]


Prywatka integracyjna SSIPu

Z przyjemnością oddajemy Wam fotoreportaż z prywatki integracyjnej SSIP. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować gościom za przybycie oraz Zarządowi wraz z Redaktor naczelną za organizację prywatki.

[zobacz fotoreportaż]

Piotr Więcek


SuperegoFotoreportaż ze spotkania z Jackiem Komudą w salonie Empik, z dnia 30 marca 2007 roku.

[zobacz fotoreportaż]

Jacek Komuda (ur.23 czerwca 1972) - z wykształcenia historyk, z zamiłowania pisarz. Fascynuje go historia Rzeczypospolitej szlacheckiej. Jest autorem powieści i opowiadań historycznych fantasy osadzonych w realiach XVII wieku (min. Bohun, Imię Bestii oraz Warchoły i pijanice).
Współautor gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych "Gamestar", pracował także w magazynach: "Click!", "Komputer Świat" i "GRY".

Źródło: empik.com


Tytułem wstępu

Czasami student przechodzący obok gabloty z ogłoszeniami zatrzyma się przy niej - przystanie, by rzucić na nią okiem. Tak dzieje się, gdy coś wyjątkowego przykuje jego uwagę lub akurat poszukuje ważnej informacji. Tak dzieje się bardzo rzadko. Powiem: "niestety", gdyż zjawisko to należy chyba ocenić negatywnie. Choć na pytanie "dlaczego tak się dzieje?" wypada odpowiedzieć "nie wiadomo", to jednak metodologiczne założenia psychologii uprawniają do postawienia kilku hipotez. Być może ten stan rzeczy spowodowany jest presją czasu, nadmiarem zajęć, potrzeba natychmiastowego skorzystania z Internetu w czytelni lub mniej wysublimowana potrzeba skorzystania z łazienki. Być może większość z nas funkcjonuje w permanentnym stanie przeciążenia, lecz równie prawdopodobne, że nam się po prostu nie chce, że mamy gdzieś to, co się dzieje na naszym Uniwersytecie, że poza zdobyciem słabo czytelnej kserówki w naszych studiach nic tak naprawdę nas nie interesuje. Wydaje się jednak, że powody tego stanu rzeczy nie są w tym najważniejsze. Najbardziej frapujące i zdumiewające jest to, że większość z nas - studenckiej braci - nie traktuje studiów jako najpiękniejszego okresu życia, jako czasu gromadzenia przydatnych i nieprzydatnych (a poprzez samo stwierdzenie tego faktu - również przydatnych) doświadczeń, jako okresu nieporównywalnego z żadnym innym w życiu pod względem mnogości możliwych do podjęcia aktywności, jako czasu, który łatwo może przeciekać przez palce, jeśli nie obudzimy się, jeśli nie zaczniemy działać.
Stąd pomysł powołania do życia Samorządu Studentów naszego instytutu - organizacji zrzeszającej na równych prawach ogół psychologicznego stanu studenckiego KUL. Oto najogólniejsze - statutowe* cele działalości SSIPu:
promocja Instytutu Psychologii KUL na uczelni i poza nią
zabieganie o szeroko rozumiane dobro studentów psychologii
promocja psychologii - fascynującej dziedziny naukowej
promocja zdrowia jako postawy
Wszystkim, dla których te cele są bliskie Samorząd daje szerokie możliwości działania.


Wyjdź z ukrycia - czekamy na Ciebie!
* - statut wkrótce

Stanisław Leśniak