Studenci II roku kierunku lekarskiego uczestniczyli w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi w formie wykładów gościnnych i rozmów panelowych prowadzonych przez dr n. med. Barbarę Zimoń. Aktywnie włączali się w dyskusję, zadając pytania oraz dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Oleg Nowak – Pełnomocnik Naczelnej Rady Lekarskiej ds. lekarzy z niepełnosprawnościami,
  • Monika Wac – Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON,
  • mgr Paweł Robak – Pełnomocnik Rektora KUL ds. osób z niepełnosprawnością,
  • Antonina Nagi i Mateusz Kania – studenci KUL, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z niepełnosprawnością w życiu codziennym oraz w kontakcie z systemem ochrony zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestawienie perspektywy instytucjonalnej, medycznej oraz osobistych doświadczeń pozwoliło przedstawić wielowymiarowy obraz niepełnosprawności i zwrócić uwagę na istotne aspekty relacji lekarz–pacjent.

 

Podczas jednego ze spotkań koordynator fakultetu, dr n. med. Barbara Zimoń, otrzymała od Pełnomocnika Rektora KUL ds. osób z niepełnosprawnością symboliczny upominek przygotowany przez KUL CAN – serce wykonane w technologii druku 3D.

 

Autor: Rafał Łopucki
Ostatnia aktualizacja: 12.05.2026, godz. 15:25 - Rafał Łopucki