Z niezłej strony pokazali się nasi biegacze i biegaczki w zawodach w przełajach, rozgrywanych na terenie OSiR Zamość. Dziewczyny w klasyfikacji drużynowej wywalczyły srebrny medal, a chłopcy brązowy.

 

Biegi przełajowe dostarczyły w tym roku sporo emocji i sporo powodów do zadowolenia studentom i studentkom KUL. Kobiety wystartowały w składzie: Marta Miller (7 miejsce), Aleksandra Rostowicz (8 miejsce), Daria Gwiazdowska (10 miejsce), Katarzyna Gołąb (18 miejsce), Maria Stuchła (19 miejsce), Agnieszka Smalej (21 miejsce), Weronika Łobejko (22 miejsce), Katarzyna Korulczyk (30 miejsce). W łącznej klasyfikacji dało to naszym reprezentantkom drugą lokatę, za UMCS-em.

 

Wśród mężczyzn żadnen z naszych zawodników nie zdołał wejść do czołowej dziesiątki, jednak nie przeszkodziło to w tym, by w łącznej klasyfikacji zająć trzecie miejsce. Nasza męska ekipa wystartowała w składzie: Paweł Antoń (13 miejsce), Piotr Zięba (15 miejsce), Tomasz Brodacki (16 miejsce), Marek Czeżyk (18 miejsce), Grzegorz Józak (29 miejsce), Maciej Szafranek (33 miejsce), Kamil Lisek (36 miejsce), Jakub Kuzioła (42 miejsce), Paweł Piotrowski (46 miejsce). Lepsze od KUL-u okazały się drużyny z Politechniki Lubelskiej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012, godz. 10:08 - Renata Respondek