„Darmowe” pozyskiwanie energii i brak rachunków za prąd to jedno z marzeń każdego z nas. Dzięki nowoczesnym panelom fotowoltaicznym, które instalowane są w budynkach mieszkalnych i użytkowych jest to prawie osiągalne (nie licząc kosztów projektowania, wyboru dostępnych rozwiązań, instalacji, konserwacji oraz zakupu i montażu wymaganych elementów instalacji. Technologie fotowoltaiczne ewoluują, a nowe technologie sprzyjają zwiększeniu efektywności wykorzystania energii słonecznej na rzecz uzyskania prądu.

W listopadzie tego roku nasi studenci z kierunku inżynieria materiałowa, wraz z dr inż. Maciejem Jarzębskim, odwiedzili jednego z liderów innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie produkcji i stosowania technologii fotowoltaicznych – firmę ML System. Jest to firma stawiająca na innowacje, co uwidacznia to w szczególności poprzez bardzo rozbudowany i nowoczesny dział badawczo-rozwojowy.

Siedziba firmy znajduje się w podrzeszowskim Zaczerniu.

Dzięki uprzejmości przedstawicieli firmy, nasi studenci poznali cały proces kreowania innowacji. Począwszy od analizy zapotrzebowania, kreowania innowacyjnych prototypów, testowania prototypów i kontroli jakości wytworzonych produktów, a skończywszy na praktycznych aspektach procesu produkcji.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na laboratorium badawcze (potencjalne miejsce pracy dla absolwentów inżynierii materiałowej). Nowoczesny i wysoce specjalistyczny park aparaturowy, pozwala na przeniesienie rozwiązań z dziedziny fotowoltaiki ze skali laboratoryjnej do skali przemysłowej. Dzięki widocznej pasji i zaangażowaniu zespołu pracowników, udaje się z sukcesem wykorzystać potencjał „zielonej energii” na rzecz wytwarzania energii elektrycznej.

Dziękujemy za spotkanie i licząc na kontynuację zainicjowanej współpracy.

Szczegóły nt. działalności firmy na stronie mlsystem.pl

 

Więcej [+]

Autor: Rafał Podleśny
Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016, godz. 09:29 - Rafał Podleśny