Bieżące

23.03.2013 - 21.04.2013

XIX Festiwal Tempus Paschale

Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua zaprasza na XIX Festiwal Tempus Paschale.

14.03.2013 - 07.04.2013

Grafiki Ireny Budasz - wystawa

Galeria 1 B. Słomki KUL zaprasza na wystawę pt. Grafiki Ireny Budasz. Wystawy jest czynna do 7 kwietnia 2013 r. w godz. 12.00 - 15.00. Kuratorzy: Dominika Sergiej, Izabela Świerzbińska.

 

EthosZapraszamy do lektury jubileuszowego, setnego numeru kwartalnika „Ethos”

wydawanego przez Instytut Jana Pawła II KUL. Temat numeru: Filozofia Vaticanum Secundum.

W marcu i kwietniu w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie będzie wystawiany „Makbet” Wiliama Szekspira w reżyserii profesora Leszka Mądzika. Nasz profesor jest także autorem scenografii do spektaklu. „Makbet nosi w sobie te stany, które w konsekwencji prowadzą do jego unicestwienia. Droga, przez którą przechodzi, zmienia nie tylko jego psychikę, ale i przestrzeń, którą się tak narkotycznie żywi” – pisze prof. Mądzik.

Władze Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL ogłaszają III edycję konkursu na najlepszą glosę do orzeczenia sądowego. Konkurs odbywa się pod patronatem I Prezesa Sądu Najwyższego i Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Konkurs jest adresowany do wszystkich studentów i doktorantów WPPKiA KUL.

06.02.2013 - 28.03.2014

Wygraj indeks na Administrację!

Wygraj indeks na AdministracjęInstytut Administracji KUL organizuje Konkurs na pracę pisemną pt. Funkcjonowanie wybranej instytucji publicznej w Polsce oraz II-gi Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej, który zostanie przeprowadzony 28 marca 2014 r. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu.

Wkrótce

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Rekrutacja zimowa na KULJuż 11 stycznia rozpocznie się rekrutacja zimowa na KUL. W tym roku będzie ona prowadzona na dwa kierunki studiów inżynierskich II stopnia:

 

Więcej

kul_plakat_2021_tydzien_modlitw_1-1 „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał  tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony od 18 do 25 stycznia 2021 r. Tradycyjne w jego archidiecezjalne obchody włącza się Sekcja Ekumenizmu KUL.

 

Centralne nabożeństwo w archidiecezji lubelskiej odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 17.00 w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL. Kazanie wygłosi prawosławny ordynariusz lubelsko-chełmski abp Abel (link do transmisji nabożeństwa).

 

Codziennie (19 - 25 stycznia) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie odprawiana Eucharystia, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary (link do transmisji). W środę, 20 stycznia odbędzie się sesja naukowa online "Ekumenizm papieża Franciszka”, która rozpocznie się o godz. 10.00 (link do transmisji).

 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL. 

 

Program Dni

 

Więcej