Program zajmie Ci w sumie 6 dni. Na wstępie wybierasz jedną z dwóch ścieżek rozwoju w programie:
1 | Personal Branding z elementami poruszania się po rynku pracy (zwane dalej PB)

lub 2 | Przedsiębiorczość – Działalność gospodarcza (zwana dalej DG).

 

W ramach wybranej ścieżki przechodzisz 3 etapy: indywidualne doradztwo zawodowe, warsztaty i coaching (w ścieżce PB) lub doradztwo biznesowe (w ścieżce DG).


 

Na co możesz liczyć w poszczególnych ścieżkach?

 

I. ŚCIEŻKA PERSONAL BRANDING
1 etap | Indywidualne doradztwo zawodowe – prowadzone przez doświadczonych psychologów, doradców zawodowych
Na początek otrzymasz od nas testy kompetencji i talentów. Wykonasz je on - line z dowolnego miejsca, w dogodnym dla Ciebie terminie, a następnie spotkasz się z psychologiem/doradcą zawodowym, który na podstawie wyników testów określi Twoje mocne strony, predyspozycje i kompetencje. Nakreśli charakter pracy i zadań odpowiedni dla Ciebie. Informacje z procesu pozwolą Ci w świadomy sposób kierować własnym rozwojem zawodowym oraz efektywnie wykorzystywać swój potencjał. Poznasz powiązania Twoich kompetencji ze specyfiką rynku pracy, a także zawody, w których posiadane przez Ciebie kompetencje będą najbardziej procentować. Poznasz aktywne metody poszukiwania pracy oraz nauczysz się jak eksponować swoje atuty w CV. Czas trwania = 2 godziny (spotkanie z psychologiem/doradcą zawodowym odbędzie się na początku roku akademickiego, będzie ono ustalane indywidualnie z uwzględnieniem Twojego terminarza).

2 etap | Warsztaty Personal Branding o tematyce: autoprezentacja z elementami interview, prezentacja sylwetki zawodowej w serwisach społecznościowych o profilu zawodowo-biznesowym, dress code i savoir vivre w sytuacji pracy, strategia, zasady i narzędzia budowania marki osobistej, treningi prezentacji. Pokazy prezentacji modelowych i inspirujących, elementy prawa pracy, praca nad wizerunkiem marki osobistej, modelowanie ścieżki rozwoju zawodowego, kreatywność i motywacja w poszukiwaniu ścieżki rozwoju zawodowego, zawody przyszłości, trendy na rynku pracy. Innowacyjne metody pracy: elementy coachingu zespołowego oraz praca z mapami coachingowymi.
Czas trwania = 4 dni warsztatów po 3,5 h (warsztaty dla pierwszych 20 osób grupy pod koniec października br., kolejne 20 osób w listopadzie, wystawiamy usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach dydaktycznych)

3 etap | Coaching kariery według standardów ICF  - prowadzony przez coachów z ponad 300 godzinnym doświadczeniem  w pracy z klientem indywidualnym
Coaching kariery to między innymi: odkrywanie naturalnego potencjału, budowanie długoterminowej motywacji do realizacji celów, wzmacnianie pewności siebie w zakresie posiadanych kompetencji, poszukiwanie optymalnych ścieżek rozwoju, kształtowanie postawy w sytuacjach wyzwań, radzenie sobie w złożonych sytuacjach, funkcjonowanie w sytuacji niepewności, a także sposoby radzenia sobie ze stresem i trudnościami, tworzenie map przeciwdziałania trudnościom, map rozwoju umiejętności, map potrzeb oraz map celów.
Czas trwania = 2 spotkania po 1,5 godziny (spotkania odbędą się listopadzie, ustalane indywidualnie z uwzględnieniem Twojego planu)

 


 

II. ŚCIEŻKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ  – Działalność Gospodarcza

 

1 etap | Indywidualne doradztwo zawodoweprowadzone przez doświadczonego doradcę zawodowego ds. przedsiębiorczości
Na początek otrzymasz od nas testy kompetencji i talentów. Wykonasz je on - line z dowolnego miejsca, w dogodnym dla Ciebie terminie, a następnie spotkasz się z doradcą zawodowym ds. przedsiębiorczości, który na podstawie wyników testów określi Twoje predyspozycje zawodowe, mocne strony i kompetencje, szczególnie te potrzebne do założenia i prowadzenia własnej firmy. Nakreśli charakter pracy i zadań odpowiedni dla Ciebie. Informacje z procesu pozwolą Ci w świadomy sposób kierować własnym rozwojem osobistym oraz efektywnie wykorzystywać swój potencjał. Poznasz powiązania Twoich kompetencji ze specyfiką rynku, a także obszary, w których posiadane przez Ciebie kompetencje będą najbardziej procentować. Dowiesz się również, w jaki sposób takie testy mogą pomóc Ci przy rekrutowaniu i rozwijaniu Twoich przyszłych pracowników. Czas trwania = 2 godziny (spotkanie z doradcą odbędzie się na początku roku akademickiego, będzie ono ustalane indywidualnie z uwzględnieniem Twojego terminarza).

 

2 etap | Warsztaty z przedsiębiorczości o tematyce: formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej; metodyka startupowa; modelowanie biznesowe, finansowanie biznesu – dofinansowania, dotacje, kredyty, pożyczki; marketing i sprzedaż w małej firmie; elementy wystąpień publicznych (pitching pomysłów biznesowych).
Czas trwania = 4 dni warsztatów po 3,5 h (warsztaty dla pierwszych 20 osób grupy pod koniec października br., kolejne 20 osób w listopadzie, wystawiamy usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach dydaktycznych)

 

3 etap | Indywidualne doradztwo biznesowe - prowadzone przez doradcę z ponad 500 godzinnym doświadczeniem w pracy z klientem indywidualnym
Indywidualne doradztwo biznesowe to szansa na konfrontacje Twojego pomysłu na biznes z doświadczonym specjalistą – praktykiem, przed którym własny biznes prawdopodobnie nie ma już tajemnic. Podczas indywidualnej pracy z doradcą obiektywnie ocenisz własne pomysły, zaplanujesz działania, przygotujesz biznesplan, poznasz jasne i ciemne strony prowadzenia działalności gospodarczej. Doradztwo biznesowe to również okazja do analizy Twojego CV i listu motywacyjnego, przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej i aktywnego poszukiwania pracy, ponieważ jako przyszły przedsiębiorca, który będzie rekrutował sobie zespół takie procesy również dobrze abyś znał.
Czas trwania = 2 spotkania po 1,5 godziny (spotkania odbędą się listopadzie, ustalane indywidualnie z uwzględnieniem Twojego planu)

Dotychczas w projekcie "Cool Careers" wzięło udział 400 osób, które zadeklarowały:
- 99,8% lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy
- 95,3% podniesienie swoich kompetencji oczekiwanych przez pracodawców
- 96,8% wysoką satysfakcje w związku z udziałem w projekcie "Cool Careers"

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

 

 

Nie możemy doczekać się Twojego zgłoszenia!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my się z Tobą skontaktujemy i ustalimy, w jakim terminie i grupie szkoleniowej chcesz się znaleźć!

 

 

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019, godz. 10:43 - Marta Szymańska-Jarosz