Dołącz do nas!

 

 0006pd8p5v2lsa3h-c0

                  

Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli wraz z Parafią Akademicką pw. Św. Jana Pawła II przygotowujemy SZLACHETNĄ PACZKĘ dla potrzebującej rodziny z okolic Stalowej Woli.

 

Rodzina, dla której przygotowujemy paczkę:

Pani Agnieszka (42 l.) samotnie wychowuje trzy córki - Monikę (19 l.), Dorotę (15 l.) i Beatkę (5 l.). Pomaga jej mama - Pani Władysława (66 l.). Kilkanaście lat temu pani Agnieszka urodziła bliźniaczki, niestety u jednej z nich wykryto mózgowe porażenie dziecięce. Rodzina bardzo długo i wytrwale walczyła o jej życie, wspierając się. Kobieta, aby zapewnić odpowiednią opiekę niepełnosprawnej córce zmuszona została do rezygnacji z pracy. Pomimo walki i poświęceń rodzinę dotknęła ogromna tragedia - śmierć chorej dziewczynki. Po tym traumatycznym wydarzeniu, mąż pani Agnieszki zaczął coraz częściej sięgać po alkohol, a wkrótce potem porzucił rodzinę. Od tamtego zdarzenia pani Agnieszka samotnie wychowuje córki, wśród których dwie są niepełnosprawne. Aktualnie rodzina znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Pani Agnieszka nie jest w stanie poprawić ciężkich warunków mieszkalnych. Zmaga się z codziennymi trudnościami, mając oparcie w swojej mamie - pani Władysławie, która pomaga w wychowywaniu dzieci i w prowadzeniu domu, ponadto wspomaga także sytuację finansową rentą w wysokości 600 zł. Rodzina utrzymuje się z zasiłków, funduszu alimentacyjnego oraz programu 500 plus. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi zaledwie 335 zł. Pomimo nieszczęścia jakie spotkało rodzinę, Pani Agnieszka nie poddała się. Codziennie walczy o lepszy byt dla swoich córek. Pracuje dorywczo przy pracach sezonowych, nie gardzi żadną ofertą pracy, aby wspomóc rodzinny budżet i poprawić warunki mieszkaniowe rodziny. Kobieta pragnie rozwijać swoje umiejętności florystyczne i zapisać się do szkoły policealnej, dzięki czemu będzie mogła stać się bardziej atrakcyjna na rynku pracy.

Największe potrzeby rodziny:

  • lodówko-zamrażarka
  • tapczan 2 osobowy dla córek (obecny jest w bardzo złym stanie, jest pozbijany deskami, aby się nie rozleciał)
  • żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
  • odzież:

kurtka zimowa - rozmiar 40, młodzieżowa,  długość za pas z kapturem, kolor ciemny

kurtka zimowa - rozmiar 38, młodzieżowa,  długość za pas z kapturem, kolor ciemny

kurtka przejściowa, młodzieżowa, rozmiar 40 , nieprzemakalna, kolor ciemny

bluza z kapturem – młodzieżowe, rozmiar 38 i 40

bluza, sweterki dziecięce na 131 cm

sweter damski – rozmiar 42

  • obuwie:

botki młodzieżowe – przejściowe/zimowe, kolor ciemny, rozmiary 38 i 40

kozaki zimowe dziecięce, rozmiar 31

kozaki zimowe damskie, długie, na klocku, rozmiar 38  

  • pomoce szkolne (zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik itp.)
  • wyposażenie mieszkania: kołdra, ręczniki, pościel
  • Inne: pralka – frania (obecnie pralka jest zepsuta, Pani Agnieszka pierze w rękach), węgiel na najbliższą zimę, odkurzacz (posiadany odkurzacz ma 20 lat i jest już niezdatny do użytkowania), wykładzina ocieplana 5 m; 6 krzeseł do pokoju.

 

 

Zbiórka pieniędzy na zakup rzeczy najbardziej potrzebnych wybranej  rodzinie do puszek Szlachetnej Paczki będzie przeprowadzana na terenie Campusu KUL w Stalowej Woli w dniach od wtorku 21 listopada do poniedziałku 4 grudnia br. 

 

Można przyłączyć się w każdej chwili - przynieść rzeczy z listy potrzeb (w sprawie sprzętu i odzieży prosimy o wcześniejszy kontakt, pozostałe rzeczy bez ograniczeń) lub złożyć datek do dnia 4 grudnia do osób kontaktowych.

Miejsce składania rzeczy: dziekanaty KUL lub Parafia Akademicka.   

 

Osoby kontaktowe:

Małgorzata Wolak      – budynek Inżynierii Materiałowej, p. 213, ul. Kwiatkowskiego 3a, tel. 81/ 45 45 500

Ks. Mariusz Kozłowski – Parafia pw. Św. Jana Pawła II (Akademicka)

Dziekanat KUL przy ul. Ofiar Katynia 6a i Kwiatkowskiego 3a 

Autor: Małgorzata Wolak
Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017, godz. 14:45 - Małgorzata Wolak