Prezentacja „na wczoraj”, a Ty masz całe nic? Aż korci zebrać informację od wujka google, powrzucać tekst na slajdy w PowerPoincie i „jakoś to będzie”.  Coś się przeczyta, coś dopowie, a finał taki, że cała sala łącznie z wykładowcą śpi. A może warto inaczej? Zrób wrażenie na wszystkich z pomocą prostych narzędzi do przygotowywania prezentacji. Zabłyśniesz przed wykładowcą i kolegami. 5+ murowana ;)

 


NARZĘDZIA DO PRZYGOTOWANIA PREZENTACJI


 

 

SLIDES CARNIVAL

 

 

Slides Carnival to strona ze świetne wyglądającymi i darmowymi szablonami umożliwiającymi tworzenie prezentacji w bardzo podobny sposób do Power Point. Obejrzyj tutorial i do roboty!


 

CANVA

 

 

Jeśli interesujesz się narzędziami do tworzenia grafik w Internecie to znasz Canvę. Jej zastosowanie może być różnorodne, a obsługa bardzo intuicyjna. Autorzy aplikacji dają możliwość wyboru w menu głównym opcji „Presentation”, a tam całe mnóstwo świetnych szablonów.


 

PIKTOCHART

 

 

Darmowe i uniwersalne narzędzie popularne do tworzenia infografik, ale też tworzenia prezentacji. Aplikacja ma wiele gotowych szablonów i mnóstwo dodatków. Prezentację możesz pobrać w formacie png i jpg.


 

PREZI

 

 

Na końcu TOP listy – PREZI. To naprawdę kreatywne narzędzie. Prezentacja w Prezi jest dynamiczna – nie posiada wyodrębnionych slajdów. wszystkie elementy na jednej przestrzeni w „układzie mapy”, a następnie nawigujesz pomiędzy nimi. Co prawda Prezi wymaga trochę czasu i kilku ćwiczeń, ale rezultat jest piorunujący. Darmowa wersja Prezi umożliwia tworzenie prezentacji dostępnych online oraz pobieranie jej jako pdf. Bierzcie i twórzcie.


 

 

Ktoś właśnie szykuje prezentacje? Skorzystacie?

A może używacie jeszcze innego narzędzia?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach na fb Biura Karier KUL.

 

 

 

Autor: Grzegorz Tutak
Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019, godz. 10:24 - Grzegorz Tutak