W dniach 13-15 maja 2016 roku, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. W tym roku organizacji imprezy podjął się Uniwersytet Śląski, znajdujący się w Katowicach. Katolicki Uniwersytet Lubelski ponownie reprezentowali zawodnicy, którzy poprzednio w dwóch rundach AMWL wywalczyli dla uczelni drugie miejsce. Drużynę, reprezentującą KUL na AMP tworzyli: Myszkiewicz Maciej (kategoria wagowa do 66kg), Pendel Damian (do 83kg), Młynek Łukasz (do 93kg) oraz Berger Patryk i Kochoń Erwin (do 105kg).
  
   14 maja, w sobotę od dziewiątej rano rozpoczęły się zmagania naszych zawodników. Pierwszego dnia wystartowali debiutanci zawodów typu AMP w Trójboju Siłowym Klasycznym – Myszkiewicz Maciej oraz Młynek Łukasz. Sukces odniósł Pendel Damian, który w klasyfikacji uniwersyteckiej wywalczył brązowy medal.
   Następnego dnia, w niedziele wystartowali w jednej kategorii – Berger Patryk, oraz Erwin Kochoń, zajmując w klasyfikacji uniwersyteckiej kolejno piąte i szóste miejsce.
  
   Dzięki staraniom naszych zawodników, Katolicki Uniwersytet Lubelski zajął 4-te miejsce w klasyfikacji uniwersyteckiej, ocierając się o podium. Biorąc pod uwagę postępy, jakie poczynili poszczególni zawodnicy w dość krótkim czasie, oraz ich entuzjazm i zaangażowanie, można się spodziewać, że następny rok przyniesie więcej sukcesów, oraz szansę na podium na Akademickich Mistrzostwach Polski.

   Zawodnicy zadowoleni ze startu, oraz z tegorocznych sukcesów, zamierzają dalej się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki, tym bardziej, że tworzą niezwykle zgraną drużynę, którą przepełnia atmosfera zabawy i sportu.

Autor: Damian Pendel
Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016, godz. 18:51 - Damian Pendel