Trendy w CV - co może Cię zaskoczyć?

 

CV szyte na miarę to takie, które jest spójne z pozostałymi dokumentami aplikacyjnymi i odpowiada na oczekiwania wybranego pracodawcy. Aktualność danych, czytelny i przejrzysty układ treści, konkretne opisy i przykłady podejmowanych działań zawodowych – to kluczowe elementy, na które rekruterzy zwracają uwagę w 2019 r.

 

Życiorys jest Twoją wizytówką. Buduje Twoją markę osobistą, podobnie jak portfolio czy list motywacyjny. Na jakie aspekty powinieneś postawić, tworząc CV zgodnie ze współczesnymi trendami? Zadbaj o to, aby było:

 

  • Treściwe i czytelne

Eksperci, którzy wypowiadają się na łamach Pracuj.pl, przyznają, że życiorys nie powinien być zbyt obszerny. Ważne, by znalazły się w nim dane kluczowe dla potencjalnego pracodawcy. Wyróżnij najważniejsze informacje, np. poprzez pogrubienia czy podkreślenia. Takie CV będzie łatwiejsze w odbiorze.

 

Więcej o trendach w CV na 2019 rok dowiesz się z artykułu:

https://porady.pracuj.pl/cv-i-list-motywacyjny/jak-napisac-nowoczesne-cv-sprawdz-trendy/

  • Aktualne

Warto aktualizować swoje CV i na bieżąco dopisywać nowo zdobyte umiejętności czy stanowiska, ale i…. usuwać te informacje, które nie są istotne w konkretnym procesie rekrutacyjnym. Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego w wybranym zawodzie, przedstaw wszystkie dotychczas podejmowane aktywności i zajmowane stanowiska. Nie trzeba o nich wspominać, jeśli rubrykę z doświadczeniem znacząco rozbudowałeś o prace/praktyki/staże zgodne z profilem stanowiska, na które aplikujesz.

 

  • Wskazujące na kompetencje jutra

Biegle orientujesz się w sferze mediów społecznościowych? Już w trakcie studiów zdobywałeś doświadczenie np. w prowadzeniu kampanii reklamowych? A może z łatwością dopasowujesz się do nowych warunków, o czym może świadczyć np. Twój wyjazd na studia za granicę? Wymień swoje umiejętności i kompetencje, które postrzegane są jako użyteczne i przyszłościowe.

 

Dowiedz się również, co powinieneś wiedzieć o Kodeksie Pracy: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/kodeks-pracy-o-czym-mowi-i-w-czym-pomaga

 

źródło: pracuj.pl

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019, godz. 14:48 - Marta Szymańska-Jarosz