Licealiści, wykłady, muzyka, spotkania z praktykami i konkursy!Rozpoczęliśmy spotkaniem z licealistami które rozpoczął prorektor ds. studentów i kontaktów międzynarodowych ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL, a dalej zostało wszystko ogarnięte wspaniałym uśmiechem Pani dr Zuzanny Gądzik. Pani doktor przeprowadziła wykład dotyczący obrony koniecznej także w życiu codziennym

Następnie wszystko nabrało zawrotnego tempa, zaczął się konkurs dla licealistów zatytułowany zupełnie jednoznacznie „Czy przyszły student zapamiętał coś z wykładu?”

Zaraz po tym licealiści oraz studenci mogli spotkać się z przedstawicielami zawodów prawniczych. Co należy przy tym podkreślić? Nie było to spotkanie sprowadzające się do nudnego przedstawienia przez wykładowcę kolejnego tematu, lecz pokazanie realiów, zalet i wad oraz żywy dialog z przede wszystkim licealistami.

 

 

Później już pałeczka pierwszeństwa została przekazana studentom oraz naszemu wspaniałemu kuratorowi dr. Pawłowi Zdanikowskiemu, którzy wspólnie pokazali, że studiowanie to nie tylko spanie na wykładzie, siedzenie w bibliotece i takie tam ciekawe zajęcia.

 

Następnie została zmieniona sceneria i na sali wykładowej zabrzmiały mowy oskarżycielskie i obrończe w sprawie karnej! Studenci zmagali się w konkursie krasomówczym, który jak przyznało jury konkursowe stał na wysokim poziom.
Należy pochwalić wszystkich uczestników, ale przede wszystkim nagrodzonych głównymi nagrodami!

 

Chcielibyśmy podziękować wielu osobom które nas przy tym wszystkim wsparły. W szczególności należało by wymienić prodziekan ds. studiów stacjonarnych i niestacjonarnych dr hab. Hannę Witczak, prof. KUL, która postarała się aby studenci z KNSP KUL nie wiedzieli że tego wszystkiego nie da się zorganizować. Wsparła nas w zasadzie pod każdym względem, zarówno organizacyjnym, jak i w kwestiach materialnych związanych z konkursem, także cały czas motywowała jak prawdziwy Mistrz do wykazywania jeszcze większego zaangażowania!

 

Dziękujemy SSO Jarosławowi Kowalskiemu za wykazane zaangażowanie w tym aby studenci mogli poznawać tajniki zawodu w jak najlepszy sposób. Jego pomoc w kwestii zarówno sporządzenia materiału konkursowego, jak i później jako przewodniczącego jury była wprost nieoceniona!
Chcielibyśmy także wspomnieć prof. Dariuszu Dudku oraz o kadrze Katedry Teorii i Filozofii w tym w szczególności prof. Tomaszu Barankiewiczu oraz prof. Jadwidze Potrzeszcz, a także dr Damianowi Szeleszczukowi, którzy zadbali o to żebyśmy mogli właściwie zorganizować całe wydarzenie.


Autor: Bartłomiej Grzeluszka
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019, godz. 16:15 - Bartłomiej Grzeluszka