Aktualności

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan na KUL

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan na KULW dniach 18-25 stycznia 2023 trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega pod hasłem Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1,17). Temat i materiały zostały przygotowane przez Radę Kościołów Minnesoty (USA).

W Lublinie ten Tydzień tradycyjnie przebiega dwutorowo: w postaci obchodów miejskich oraz uniwersyteckich (KUL). W programie przewidziano Msze św. w kościele akademickim KUL ze słowem duchownych innych wyznań, sesję naukową, promocję ekumenicznego przewodnika po cmentarzach na ul. Lipowej, koncert kolęd, a także nabożeństwa wieczorne w świątyniach innych Kościołów chrześcijańskich.

W ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia w niedzielę 22 stycznia 2023 o godz. 15.00 w lubelskiej archikatedrze odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo centralne, któremu przewodniczyć będzie metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik, a kazanie wygłosi bp Andrzej Malicki, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i superintendent naczelny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP.

Link do sesji naukowej "Ekumenizm Józefa Ratzingera/Benedykta XVI"

Współorganizatorem tych wydarzeń jest Sekcja Ekumenizmu KUL. Serdecznie zapraszamy!

Ks. Sławomir Pawłowski SAC