8 grudnia 2019 r. swoją działalność rozpoczęło Uniwersyteckie Radio KUL. W pierwszym okresie audycji na żywo będzie można słuchać za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu w każdy poniedziałek o godz. 10.00.

 

 

Słuchaj na żywo:

 

Uniwersyteckie Radio KUL

 


 

Zapraszamy do wysłuchania audycji archiwalnych:

 

 • 17 lutego 2020

Wizja kultury w nauczaniu i twórczości świętego Jana Pawła II to jeden z głównych tematów naszej audycji. Nie mogło w niej też zabraknąć wspomnienia poświęconemu wyjątkowemu lubelskiemu artyście - Romualdowi Lipce - który zmarł kilka dni temu.

 

Słuchaj

 

 

 • 10 lutego 2020

Jak się bronić przed medialną manipulacją i dezinformacją? To jeden z tematów, o których rozmawiamy w naszej najnowszej audycji. Oprócz tego zapraszamy do czytania Przeglądu Uniwersyteckiego i włączenia się w działalność wolontariacką Towarzystwa Przyjaciół KUL.

 

Słuchaj

 

 

 • 3 lutego 2020

Na uniwersytecie rozpoczęły się zmagania z wiedzą czyli zimowa sesja egzaminacyjna.  Co mówią o niej studenci, a co wykładowcy? W audycji także o tym, co wydarzyło się ostatnio i o tym, co wydarzy się wkrótce na Wydziale  Nauk Humanistycznych i w Uniwersytecie Otwartym.

 

 

Słuchaj

 

 • 27 stycznia 2020

 

Tym razem na antenie podejmiemy temat stosunków polsko - ukraińskich. Zapraszamy do wysłuchania rozmów m.in. z wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztofem Szwagrzykiem i  prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofem Skowrońskim.

 

Słuchaj

 

 • 20 stycznia 2020

W audycji m.in. przybliżymy postać blisko związanego z KUL Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który już wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym. Porozmawiamy także o twórczości literackiej św. Jana Pawła II oraz o inauguracji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Słuchaj

 

 • 13 stycznia 2020

Zapraszamy na relację z lubelskiego orszaku Trzech Króli, do uniwersyteckiej biblioteki i na zbliżający się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Nie zabraknie także komentarza do niepokojących wydarzeń na Bliskim Wschodzie i konfliktu amerykańsko – irańskiego.

 

Słuchaj

 

 • 6 stycznia 2020

 

W pierwszej, tegorocznej audycji Uniwersyteckiego Radia KUL zapraszamy m.in. na wywiad z Prorektor ds. kształcenia prof. Iwoną Niewiadomską, a także na opowieść o Bożym Narodzeniu obchodzonym nieco inaczej niż w tradycji Kościoła rzymskokatolickiego.

 

 

Słuchaj

 

 

 • 30 grudnia 2019

Skoro to ostatnia grudniowa audycja nie mogło w niej zabraknąć podsumowania kończącego się roku, a także rozmowy o tym, co czeka nas w roku 2020.

 

Słuchaj

 

 

 • 23 grudnia 2019

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w audycji nie mogło zabraknąć kolęd, a także relacji z opłatka uniwersyteckiego.

 

Słuchaj

 

 • 16 grudnia 2019

Usłyszymy m.in. rozmowę z Prorektorem KUL ds. studentów ks. prof. Andrzejem Kicińskim, dotycząca oferty edukacyjnej naszej uczelni, a także relację z 37 Dni Praw Człowieka. To także okazja, by zapoznać się z postacią ks. prof. Wincentego Granata, jednego z rektorów naszego uniwersytetu w trudnych czasach komunizmu.

 

Słuchaj

 • 8 grudnia 2019

W audycji m.in.: wywiad z Rektorem KUL ks. prof. Antonim Dębińskim oraz relacja z wizyty na KUL jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych i absolwenta naszego uniwersytetu Wiesława Myśliwskiego.

 

Słuchaj

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020, godz. 10:56 - Leszek Wojtowicz