„Let's Talk!” – wyniki rekrutacji

Szanowni Słuchacze, Nadszedł ten ważny dzień! Na Państwa skrzynkach mailowych powinny pojawić się informacje zwrotne z danymi Państwa nowych znajomych!

Mamy też dobre wieści dla wszystkich, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do naszego programu. Formularz zgłoszeniowy jest nadal aktywny (link tutaj: https://forms.gle/pGwT2TD3hM8zKz2Y6), wystarczy go wypełnić i poczekać na informację zwrotną.

W razie pytań lub problemów możecie Państwo znaleźć nas pod adresem e-mail scmkul@gmail.com . Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej inicjatywie!

2021-02-01

Jak nauczać zdalnie i nie zwariować – czyli jak zarządzać sobą w procesie nauczania w dobie pandemii

Uniwersytet Otwarty Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II zaprasza do wysłuchania ostatniego filmu szkolenia z cyklu "Jak nauczać zdalnie i nie zwariować – czyli jak zarządzać sobą w procesie nauczania w dobie pandemii". Szkolenie zostało przygotowane przez Panią Doktor Małgorzatę Torój – psychologa, coacha i wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Ostatni materiał poświęcony jest pracy z rodzicami uczniów w dobie pandemii.

Współpraca z rodzicami:

Wszystkie filmy wchodzące w skład szkolenia dostępne są pod linkiem.

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania. 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Doktor Małgorzacie Torój za przygotowanie wartościowych materiałów szkoleniowych, a także zaangażowanie w trakcie konsultacji dla nauczycieli.

2020-12-22

Kursy językowo-kulturowe online

Nowa rzeczywistość sprawiła, że nasze aktywności zostały przeniesione do świata wirtualnego. Uniwersytet Otwarty, podążając za zmianami, przystosował swoje działania skierowane również do osób dorosłych tak, aby każdy mógł skorzystać z naszej oferty.

Bardzo miło nam poinformować, że kontynuujemy spotkania cieszących się dużą popularnością kursów językowo-kulturowych. Do trwających już zajęć online dołączyły kolejne - z języka niemieckiego pt. „Język i kultura” oraz języka rosyjskiego pt. „Podmoskiewskie wieczory”.

Dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy nam zaufali i już korzystają z naszej oferty, do śledzenia której serdecznie zapraszamy.

Tak właśnie się uczymy:

2021-01-26

Czwartki z Uniwersytetem Otwartym

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dwóch ostatnich w tym semestrze animacji edukacyjnych skierowanych do uczniów szkół podstawowych z cyklu  „Czwartki z Uniwersytetem Otwartym”. W każdy czwartek, na stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych publikowaliśmy filmy przygotowane wspólnie z pracownikami naszego Uniwersytetu. Krótkie mini-wykłady dostosowane do wieku odbiorców (dla klas 1-3 oraz 4-8) stanowią zapowiedź i wprowadzenie do zajęć realizowanych niegdyś stacjonarnie na Uniwersytecie, do których prowadzenia mamy nadzieję powrócić po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej. Wierzymy, że nasze propozycje spodobają się uczniom Państwa szkoły i zachęcą do udziału w aktywnościach Uniwersytetu. 

Kolejny cykl animacji rozpoczniemy na początku przyszłego semestru.

Klasy 1-3

Czy korzystanie z Internetu jest ekologiczne?

Klasy 4-8

Jak przeciwdziałać niekorzystnym zmianom klimatycznym?

Wszystkie animacje dostępne są TUTAJ

Miło jest nam podzielić się kilkoma opiniami o inicjatywie, które otrzymaliśmy:

  • Mam nadzieję, że te animacje będą kontynuowane! Chętnie korzystałam z nich na moich lekcjach, były edukacyjną niespodzianką dla uczniów pod koniec lekcji, super sprawa! – Wychowawczyni klasy I
  • Bardzo ciekawie przedstawione merytoryczne treści. Korzystałam z animacji, które wpisują się w tematykę mojego przedmiotu, uczniowie okazali zainteresowanie – Nauczyciel języka polskiego.
  • Publikowane animacje zawierały konkretną wiedzę przekazaną w niezwykle ciekawy sposób, moi uczniowie z niecierpliwością czekali na następne wideo – Wychowawczyni klasy III
  • Moje wrażenia są bardzo, bardzo pozytywne. Zwłaszcza podobają mi się te o Włoszech, ale to już osobista preferencja. :) Krótko, dowcipnie, konkretnie. Poziom graficzny super, przyjemne dla oka, płynne przejścia. Nie przeładowane faktami. Na pewno dzieci, które oglądają, są zadowolone. Podoba mi się też tematyka. Biorąc pod uwagę, że o podróżowaniu możemy tylko pomarzyć, możliwość poznawania ciekawych miejsc w atrakcyjnej formie jest świetna. Ogólne wrażenia bardzo na tak. :) –  Nauczyciel języka angielskiego,  wychowawczyni klasy VII
2020-11-25

Let's Talk 2021

Uniwersytet Otwarty, wspólnie z Działem Współpracy z Zagranicą, Sekcją Obsługi Kandydatów i Studentów, Szkołą Języka i Kultury Polskiej, Lubelską Koalicją na Rzecz Integracji, oraz Uczelnianym Samorządem Studentów KUL podjął w ubiegłym roku inicjatywę Let’s Talk!, dzięki której polscy i zagraniczni studenci naszej Uczelni mogą nawiązać ze sobą kontakt z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Obecnie prowadzimy już drugą edycję tego programu!

Celem akcji jest udzielenie wsparcia studentom zagranicznym naszej Uczelni. Chcemy, aby nasi studenci zagraniczni mieli możliwość nawiązania kontaktu z polskimi studentami, by mogli podzielić się z nimi swoimi radościami i smutkami. Mamy wielką nadzieję, że dzięki temu nasi koledzy i koleżanki poczują rodzinną atmosferę w naszym gronie.

Udział w programie jest doskonałą okazją do zaangażowania się w opiekę nad studentami naszej Uczelni z różnych stron świata, umożliwia budowanie nowych kontaktów, a także służy rozwijaniu umiejętności językowych.

Projekt polega na realizacji krótkich rozmów pomiędzy studentami zagranicznymi oraz polskimi z pomocą komunikatorów internetowych (m.in. Messenger, Skype, Zoom, Microsoft Teams).

Spotkania odbywają się w uzgodnionych terminach w grupach o różnej liczbie uczestników, zależnie od liczby chętnych oraz możliwości technicznych.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie Let's Talk! zapraszamy do zapoznania się z instrukcją, w jaki sposób dołączyć do naszego grona.

Instrukcja

Regulamin

Link do formularza rekrutacyjnego jest dostępny

<<TUTAJ>>

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie Let's Talk!

Znajdźcie nas na Facebooku:

www.facebook.com/events/427642595045487

2021-01-21

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza na nowe kursy językowo-kulturowe

Kurs języka niemieckiego „Język i kultura”

Serdecznie zapraszamy do zapisów na 30 godzinny kurs języka niemieckiego „Język i kultura”!

Realizujemy kolejny cykl spotkań językowych dedykowany początkującym jak
i zaawansowanym słuchaczom Uniwersytetu Otwartego.

Jeśli chcą Państwo dopiero zacząć swoją przygodę z językiem niemieckim albo poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności, zapraszamy do udziału w kursie.

Celem zajęć "Język i kultura" jest wykształcenie umiejętności wyrażania się w języku niemieckim oraz wykształcenie pozytywnego obrazu Niemiec.

Grupa początkująca zostanie wprowadzona w język i świat kultury niemieckiej. Natomiast na zajęciach dla grupy zaawansowanej kursanci będą mieli możliwość przypomnieć sobie najważniejsze nazwiska osób, które miały wpływ na aktualny poziom wiedzy i kultury na świecie.
W ramach szeroko rozumianej kultury kursanci będą mogli wymienić się spostrzeżeniami na temat polityki, geografii, społeczeństwa niemieckiego, jak i mentalności niemieckiej.
Na zajęciach zostanie zaprezentowany związek, jaki istnieje pomiędzy licznymi zasadami panującymi w gramatyce języka niemieckiego a specyfiką pracy Niemców.

Ponadto kursanci dowiedzą się, jak przygotować najważniejsze dokumenty aplikacyjne do pracy (CV, list motywacyjny). Kolejnymi zagadnieniami będzie omówienie budowy umowy pracy zawartej z niemieckim pracodawcą, jak również przedstawienie uwarunkowań i reguł rynku pracy. Przedstawiane na zajęciach słownictwo i zasady gramatyczne będą wpisane w tematykę kultury dnia codziennego, a celem głównym będzie rozwój umiejętności aktywnych (tzn. pisanie i mówienie).

Proponowane terminy kursu:

Czwartek:

grupa I od 17:00 do 18:30

grupa II od 18:40 do 20:10

 

Kurs języka rosyjskiego "Podmoskiewskie wieczory"

"Podmoskiewskie wieczory" czyli 30 godzinny kurs online języka i kultury rosyjskiej!   Naszą drogę rozpoczniemy, jakżeby inaczej, w Moskwie, gdzie spacerem udamy się na Plac Czerwony (który wcale nie był czerwony), westchniemy z zachwytem, widząc wielobarwne kopuły cerkwi i nauczymy się korzystać z podziemnej stolicy - metra.

Może wstąpimy do naszych przyjaciół na herbatę z samowara oraz bliny z miodem? A może urzeczeni obejrzymy „Dziadka do orzechów” w Teatrze Balszoj?

Gdy tylko znudzi się nam szum stolicy, na Dworcu Jarosławskim wskoczymy do pociągu i rozpoczniemy wspaniałą podróż Koleją Transsyberyjską. Każdy kilometr z tej długiej trasy (9298,2 km) będzie odkrywał kolejne barwy rosyjskiej mozaiki – muzykę, film, tradycje oraz zwyczaje.

Proponowane terminy kursu:

Piątek:

grupa I od 17:00 do 18:30

grupa II od 18:40 do 20:10

 

Zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym (z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams) z możliwością przejścia na tryb stacjonarny po uzgodnieniu ze słuchaczami i prowadzącymi.

Wszystkich zainteresowanych poinformujemy o terminie spotkania organizacyjnego.

Zapraszamy do zapisów!

Koszt kursu to 270 zł (dla pracowników KUL, studentów i doktorantów KUL oraz absolwentów KUL przysługuje zniżka 20%)

Zapisy za pośrednictwem:

e-mail: uo@kul.pl

numer telefonu: 81 445-42-90

2020-12-07

Spotkanie online – „It's Beginning to Look a Lot Like Christmas”

Zbliżają się święta i nasza organizacja – Studenckie Centrum MiędzyKULturowe za zadanie postanowiła sobie odpowiedź na pytanie: „Jak tradycje świąteczne wyglądają w innych krajach?”. Odpowiedź na nie będziemy mogli poznać w trakcie naszego świątecznego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (22.12)! Będziemy mieli okazje posłuchać o polskich i hiszpański tradycjach świątecznych. Mamy też nadzieję, że nasi goście również opowiedzą o zwyczajach ze swoich rodzinnych stron. Serdecznie zapraszamy! Spotkanie odbędzie się o godzinie 19 na platformie Microsoft Teams.

2020-12-22

Spotkanie online — „Let's get to know each other!”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 2 grudnia o godz. 18:00 Studenckie Centrum MiędzyKULturowe zorganizowało spotkanie online skierowane do nowych uczestników, którzy dołączyli do Centrum w tym roku. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim kultury i tradycji Polski ze szczególnym wyróżnieniem naszego regionu i miasta Lublin.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami Studenckiego Centrum MiędzyKULturowego, które znajdują się na stronie.  

2020-12-02

Orientation Week 2020

W poniedziałek 16 listopada 2020 r. rozpoczął się tygodniowy cykl prowadzonych w języku angielskim warsztatów wprowadzających studentów zagranicznych w polską kulturę i realia uniwersyteckie, przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL w ramach projektu Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji. W trakcie szkolenia online studenci poznają polską historię, tradycje i podstawy języka polskiego, a także topografię Lublina i Uniwersytetu. Zwrócono również uwagę na zagadnienia praw i obowiązków studentów oraz obcokrajowców przebywających w Polsce, a także podstawowe zasady funkcjonowania Uniwersytetu. Dzięki kursowi uczestnicy zyskają szeroki zasób przydatnych informacji dostosowany do bieżącej sytuacji. 

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego inicjatywie.

2020-11-16

Pierwsze spotkania Kursu "Włochy bez tajemnic..."

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęły się pierwsze zajęcia realizowanego w formie zdalnej Kursu Uniwersytetu Otwartego pt. „Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury". Spotkania z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams odbywają się w ramach sześciu grup:

GRUPA A1+ poniedziałek 16:30-18:00

GRUPA A0 poniedziałek 18:10-19:40

GRUPA A0 wtorek 16:30-18:00

GRUPA A0 wtorek 18:10-19:40

GRUPA A2 środa 16:30-18:00

GRUPA B1 środa 18:10-19:40

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której wkrótce pojawią się informacje o nowych kursach.

2020-10-20