Piłkarki ręczne potwierdziły swoją wyższość nad drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego. Mimo atutu w postaci własnego boiska przeciwniczki poniosły sromotną porażkę.

 

W pierwszym pojedynku pomiędzy KUL-em i UP było 10:8. W spotkaniu rewanżowym, rozgrywanym na terenie przeciwniczek, zawodniczki KUL zaprezentowały się z jeszcze lepszej strony. Już w pierwszej części meczu nasza drużyna wypracowała sobie czteropunktową przewagę. W drugiej odsłonie nasze dziewczyny nie pozwoliły już sobie wydrzeć zwycięstwa. W efekcie awansowały do zasadniczej części zmagań w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.

 

Martyna Marcinkowska zasługuje na szczególne oklaski po czwartkowym spotkaniu, gdyż wywalczyła aż pięć bramek. Po dwa trafienia dorzuciły Katarzyna WiącekKarolina Wrzesień. Jeden gol padł łupem Anny Cichockiej.

 

UP - KUL 4:10 (3:7)

 

Skład naszej drużyny: Snoch, Wiącek, Cichocka, Marcinkowska, Pieńkosz, Makaroyj, Kimel, Wrzesień, Kotowska

 

Pierwszy mecz w fazie zasadniczej nasza drużyna rozegra już w najbliższy wtorek (23.04). W hali globus dziewczyny zmierzą się z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 19.00.

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013, godz. 00:05 - Renata Respondek