Wydział Nauk Inżynieryjno-Technicznych KUL w Stalowej Woli w dniu 21 października 2019 roku uroczyście zainaugurował rok akademicki 2019/20. Jest to pierwszy rok Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych, ale 30 rok działania ośrodka KUL w Stalowej Woli.
Prorektor KUL ds. Studentów, ks. prof. dr hab. Andrzej Kiciński zaakcentował przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ośrodka KUL w Stalowej Woli. Władze Uniwersyteckie, w gronie przedstawicieli władz samorządowych, przedsiębiorców, dyrektorów szkół, pracowników i studentów Wydziału rozpoczęły nowy etap rozwoju KUL w Stalowej Woli.

Uroczystość, jak zwykle, rozpoczęła modlitwa w Kościele Akademickim. Po przyjęciu ślubowania od studentów pierwszego roku inżynierii środowiska i inżynierii materiałowej, wykład inauguracyjny "O poszukiwaniu prawdy i pewności w badaniach naukowych" wygłosił ks. dr hab. Jacek Łapiński, dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL. 

Oprawę muzyczną zapewnili "Chór Dworski" i grupa wokalna "Pałacyk Michla" oraz Nadsańska Orkiestra Kameralna MDK w Stalowej Woli pod dyr. Edwarda Horoszko. 

 

Media o nas:

Stalowe Miasto

Stalowka.net

Sztafeta

 

Więcej [+]

Autor: Małgorzata Wolak
Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019, godz. 08:09 - Małgorzata Wolak