Uroczyste Zakończenie Festiwalu

piątek, 24 września, godz. 18:00
Sala Widowiskowa ACK „Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16

  • Podsumowanie Festiwalu i uroczyste wręczenie nagród
  • Koncert zespołu Uniatowski Project

Uniatowski Project

Uniatowski Project powstał pod koniec 2008 roku z inicjatywy Sławka Uniatowskiego. Oficjalna inauguracja zespołu miała miejsce 14 lutego 2009 roku w Bydgoszczy. Tak o muzyce zespołu oraz stylu, jaki reprezentuje opowiada jego lider i wokalista Sławek Uniatowski: Obijamy się delikatnie o smooth jazz, o taki smooth pop, nie wiem do czego można to porównać: do Billie Joela, do Eltona Johna, do Berta Bakaraka, do Norah Jones. ...To jest dziwne, sam nie potrafię do końca powiedzieć do czego to jest podobne, może troszkę do Raya Charles'a gdzieś tam. Tylko nie jesteśmy tak bardzo bluesowi..

Zespół tworzą:

  • Sławek Uniatowski - wokal, Rhodes Piano, gitara akustyczna; doskonale wszystkim znany głównie za sprawą IV edycji Idola, w której zajął 2. miejsce; występował już z wieloma uznanymi artystami zarówno z Polski, jak i zza granicy m.in. z Leszkiem Możdżerem, Sławkiem Ciesielskim (Republika), Adamem Nowakiem (Raz, Dwa, Trzy), Marylą Rodowicz, Brianem Allanem (Why Not?).
  • Sławek Kosiński - gitara akustyczna; obecnie współpracuje także z Urszulą i Violą Brzezińską; był gitarzystą w zespołach Lombard, Dezire oraz Qrek Band, grał też m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Tomkiem Kamińskim, Ireną Jarocką.
  • Bartek Mielczarek - gitara basowa; obecnie gra w zespołach Kashmir i Vitamina oraz z Violą Brzezińską; w przeszłości występował również z Kasią Cerekwicką, Bartkiem Jaskotem, zespołami Toronto, Qrek Band, Słońce oraz z Gregiem Waltonem i Polyanną.
  • Jacek Leśniewski - perkusja; aktualnie związany z rockową formacją Vitamina i Violą Brzezińską; w przeszłości współpracował z takimi zespołami i artystami jak: Kajoa, Nocna Zmiana Blusa, Gospel Joy, Trzy Kolory: Nadzieja, Philadelphia Band, Miłka Malzahn, Roch Poliszczuk, Janusz Bigda.
  • Miłosz Gawryłkiewicz - trąbka, flugehorn; współpracuje bądź współpracował z DoriFi, Quidam, Acoustic Midnight, Big Band Klubu Tygmont, Namysłowski Big Band, Eljazz Big Band, Orkiestra Tomka Szymusia.
  • Tomasz Momot - kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Asystent w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej Instytutu Muzyki WA UMCS. Założyciel i kierownik artystyczny Big Bandu UMCS. Jako wykładowca kierunku sprawuje opiekę artystyczną i organizacyjną nad koncertami studentów oraz występuje w roli dyrygenta na koncertach Big Bandu podczas uroczystości wydziałowych, uczelnianych, na koncertach i egzaminach dyplomowych. Współpracował również w roli pianisty i aranżera między innymi z Justyną Steczkowską i Małgorzatą Ostrowską.

Uniatowski Project

Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony
www.uniatowskiproject.prv.pl

WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona