W dniu 11 kwietnia 2018 roku odbył się VII Podkarpacki Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II. To impreza, która promuje aktywność sportową i ruchową oraz integruje osoby niepełnosprawne i pełnosprawne z całego województwa podkarpackiego. Dodatkowym dobrem są wychowawcze, społeczne i edukacyjne wartości sportu, aktywizacja i wolontariat przekazywane uczestnikom.

 

Uczestnicy oddają hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez zawody sportowe – biegi na hali MOSiR, oraz przepłynięcie 9665 basenów – punkt centralny imprezy. Liczba ta jest symboliczna, ze względu na to, iż tyle właśnie dni trwał pontyfikat Papieża Polaka.

Sztafeta biegacka jest zamknięta dla niepełnosprawnych i w tym roku udało się pokonać ponad 47 tys. dystansów na hali sportowej MOSiR. 

Następnie odbyła się uroczysta msza święta o godzinie 18.00 w parafii akademickiej pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, zakończona błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Sztafeta pływacka rozpoczęła się o godz. 19,30 i trwała prawie do północy, brali w niej udział wszyscy zainteresowani: niepełnosprawni i pełnosprawni, od przedszkolaka do seniora..... Licznik przekroczył 15 000 dystansów.

O godz. 21.37 zabrzmiała „Barka”, oddano hołd Janowi Pawłowi II i uczczono symboliczną godzinę, w której Papież Polak pożegnał się z życiem doczesnym, przechodząc do wieczności. 

 

W organizację Memoriału czynnie włączyło się 26 studentów jako wolontariuszy. Dziękujemy i jesteśmy z Was dumni!

 

Więcej [+]

 

 

Autor: Małgorzata Wolak
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018, godz. 11:08 - Małgorzata Wolak