OFERTA WARSZTATÓW
Duszpasterstwo Akademickie
Wydziałów Zamiejscowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
w Stalowej Woli
20-22 lutego 2009 r.

 

I. Prowadzący:

Grzegorz Głuch
grzegorzgluch_385Lider, dyrygent oraz założyciel chóru Gospel Rain, autor większości piosenek zespołu, producent płyt Ten, Kto przychodzi (2000) oraz Startooj (2006). Od 2004 roku śpiewa i komponuje dla chóru Trzecia Godzina Dnia. Jako kompozytor, wokalista oraz producent angażował się w większe projekty muzyczne, współpracując z innymi muzykami (m.in. z Piotrem Nazarukiem, Pawłem Zareckim, Olgą Szymańską-Radwan, Mate.o, Janem Pospieszalskim, Marcinem Pospieszalskim, Ewą Urygą, Full Power Spirit, Pawłem Bębenkiem, Krzysztofem Zalewskim). Wśród tych przedsięwzięć znajdowały się Koncerty Papieskie w roku 2003 i 2004. Wraz z innymi wokalistami m.in. Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Kukulską oraz Dariuszem Malejonkiem, zaśpiewał w utworze Pięć przypowieści upamiętniającym jubileusz 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Odpowiada także za produkcję muzyczną wielkich koncertów chwały w Lublinie organizowanych w latach 2003-2008, w których uczestniczył ponad 100 osobowy Chór dla Jezusa oraz wielu innych artystów. Podczas wielu koncertów oraz festiwali (m.in. Sopot Festiwal 2006 czy Song of Songs Festival) występował u boku takich muzyków jak: Anna Maria Jopek, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Golec Orkiestra, Bracia, Robert Amirian, Mezo&Tabb, Rónán i Joanne Johnston, Matt i Kimberly Stewart i inni. Współpracował również smooth-jazzową formacją Fresh oraz z zespołem Rewelersi.
Od ośmiu lat żonaty (żona Magdalena), ojciec 4,5-letniej Hani i miesięcznej Olgi.


Sylwia Piotrowska
sylwiapiotrowska_1258Z wyróżnieniem ukończyła vocal na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Obecnie pani magister Pedagogiki Szkolnej i Opiekuńczej. Szczęśliwa mama i żona najlepiej grającego pianisty na świecie, no może zaraz po Joey Calderazzo.
Brała udział w licznych koncertach i wydarzeniach artystycznych m. in. seria koncertów poświęcona pamięci Czesława Niemena "JEDNEGO SERCA", zaduszkach jazzowych organizowanych przez M. Stefankiewicza w Hadesie, "LADIES FIRST". Podczas studiów koncertowała jako solistka w BIG BAND UMCS. Wraz z zespołem supportowała takie gwiazdy jak Perfekt, Patrycja Markowska, In-Grid, T.Love, Bajm, Doda;)) itd... W GR od kilku lat, tam realizuje swoje powołanie.

 

 

Jakub Piotrowski
jakubpiotrowski_594Pianista, kompozytor i aranżer.
Jako pierwszy student w historii Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach otrzymał ocenę celującą na dyplomie. Obecnie wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Współpracował z Teatrem im. J. Osterwy, Lalki i Aktora, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Na stałe jest pianistą Gospel Rain. Na scenie współpracował z Full Power Spirit, Marysią Sadowską, Krzysztofem Kiliańskim, Violą Brzezińską. Wielki fan Mac'a.
Szczęśliwy tata rocznej Zuzi i mąż Sylwii:)))

 

Anna Szymanek
annaszymanek_700Manager Gospel Rain od 2006 roku, zaś w chórze GR już od samego początku jego funkcjonowania. Koordynowała działania logistyczne i finansowe związane z produkcją drugiej płyty zespołu „Startooj" (2006). Od 2007 roku prezes Stowarzyszenia Artystycznego „GR". Przez kilka kolejnych lat współpracowała jako organizatorka produkcji corocznych Koncertów Chwały w Lublinie. Była także jednym z organizatorów warsztatów przygotowujących 100-osobowy Chór dla Jezusa na potrzeby wspomnianego koncertu.
Doświadczenie w pracy managera zdobywała podczas współpracy przy koncertach radiowych (Radio Lublin) oraz telewizyjnych (TVP2, TVP Lublin, Telewizja Plus).
Absolwentka Socjologii Doradztwa Zawodowego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie oraz Instytutu Nauk o Rodzinie w KUL.

 

II. CHARAKTERYSTYKA WARSZTATÓW

Warsztaty muzyczne prowadzone przez muzyków Gospel Rain są skierowane do wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swojego warsztatu wokalnego czy umiejętności gry na gitarze akustycznej, basowej czy też na pianie. Prowadzący to osoby pod każdym względem doskonale wykształcone i przygotowane w dziedzinie muzyki.
Nauka odbywa się poprzez kształcenie słuchu podczas warsztatów chóralnych, umiejętności śpiewania w harmonii, a także poprzez kształtowanie podstawowych zasad emisji głosu u uczestników. Zajęcia te prowadzone są przez Grzegorza Głucha (dyrygent, lider Gospel Rain), Sylwię Piotrowską (solistka Gospel Rain, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w UMCS) oraz Annę Szymanek (chórzystka i manager Gospel Rain). Warsztaty obejmują także sekcję instrumentalną (piano, gitara basowa, gitara akustyczna). Zajęcia te prowadzone są przez specjalistę w dziedzinie aranżacji, a także wspaniałego muzyka - Jakuba Piotrowskiego (absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach).
Jednak czas warsztatów to nie tylko doskonalenie umiejętności muzycznych, ale także sposobność do wspólnej modlitwy, uwielbienia przez śpiew, dzielenia się świadectwem życia, a także czas doświadczenie Boga, żyjącego w drugim człowieku.

III. ORGANIZATOR

Duszpasterstwo Akademickie Wydziałów Zamiejscowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli.

IV. MIEJSCE WARSZTATÓW

Kaplica akademicka oraz sale budynku Nowej Auli. (Ogród Jordanowski ul. Ofiar Katynia 8; Stalowa Wola).

 

V. PROGRAM WARSZTATÓW (ramy czasowe)

20 lutego (piątek)

17:00 - 19:30: rozpoczęcie warsztatów, I próba

21 lutego (sobota)

9:00 - 13:00: II próba
posiłek
15:00 - 18:00: III próba
posiłek
19:30 - 21:00: wspólna modlitwa, uwielbienie

22 lutego (niedziela)

10:00 - 11:30: IV próba, instalacja nagłośnienia w kościele
11:30 - 12:00: bezpośrednie przygotowanie do Eucharystii, skupienie, czuwanie
12:00 - EUCHARYSTIA KOŃCZĄCA WARSZTATY pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego ANDRZEJA DZIĘGI

VI. WARUNKI UCZESTNICTWA W WARSZTATACH

Zainteresowani zobowiązują się do uczestnictwa we wszystkich punktach programu warsztatów.
Koszt uczestnictwa: 10 zł od osoby (istnieje możliwość negocjacji).
Transport oraz ewentualny nocleg we własnym zakresie.

Zapisy do dnia 20 lutego br. przyjmuje koordynator duszpasterstwa akademickiego:
Ks. Mariusz Kozłowski
Ul. Ofiar Katynia 6
37-450 Stalowa Wola
Tel. 015 642 25 65
e-mail: xmk@op.pl

 

Zapraszamy do galerii koncertu Gospel Rain, który odbył się w kaplicy akademickiej w Stalowej Woli.
http://www.kul.lublin.pl/gal_1752.html

ZAPRASZAMY! 

Autor: Rafał Olko
Ostatnia aktualizacja: 26.01.2009, godz. 21:51 - Rafał Olko