Ruszył drugi etap prowadzonych przez nas w ramach współpracy z KSM Diecezji Drohiczyńskiej warsztatów o wodzie!!!

 

Tym razem spotkaliśmy się z dziećmi z Zespołu Szkół w Boćkach. Zajęcia odbyły się 17.02.2011 roku, a poprowadziła je Żaneta Dacewicz z KNSOS. 

 

Jak już zdążyliśmy się przekonać prowadzący warsztaty o wodzie oraz przekazywane przez nich treści przyjmowani są z wielkim entuzjazmem. Również uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej z ogromną ciekawością i zapałem uczestniczyli w przygotowanych przez nas zajęciach. 

 

Szkoła w Boćkach zlokaliowana jest w pobliżu rzeki Nurzec. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość określić stan rzeki w swojej okolicy. Za pomocą zestawów do badania wody zbadali właściwości fizyko-chemiczne wody z rzeki. Poznali również podstawowe zasady biomonitoringu oraz przekonali się jak można ocenić stan wód na podstawie odnalezionych w wodzie, czy osadach dennych organizmów żywych (bioindykatorów). 

 

Uczestnicy zapoznali się też z wodą od strony chemicznej. Przy wizualizacji tego zagadnienia dużą rolę odegrały dzieci, które na chwilę stały się atomami tlenu bądź wodoru. W ten sposób o wiele łatwiej było nam zrozumieć niektóre właściwości wody. Uczniowie posiadali już znaczną wiedzę o występowaniu wody, jej rozmieszczeniu na kuli ziemskiej, zapotrzebowaniu organizmów i zawartości wody w organizmach żywych. Uczestnicy warsztatów przygotowali także plakaty przedstawiające obieg wody w przyrodzie. Bez problemu dzieci wymieniły główne zanieczyszczenia wód oraz przedstawiały przeróżne sposoby likwidacji tych zanieczyszczeń. 

 

Wkrótce zdjęcia z warsztatów!!!

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011, godz. 15:07 - Weronika Goraj