W dniu 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 13:00, w ramach tegorocznego Festiwalu Scenografii i Kostiumów  „Scena w budowie”, odbędzie się wernisaż wystawy prac Pani Małgorzaty Komorowskiej.

 

 

Małgorzata Komorowska

Małgorzata Komorowska zajmuje się malarstwem i scenografią. Jest absolwentką Akademii Sztuk  Pięknych w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również  na Wydziale Teatru University of Illinois w Stanach Zjednoczonych. Od wielu lat związana jest  z Akademią Sztuk Pięknych  w Krakowie, a od roku 2014 kieruje Katedrą Scenografii Wydziału Malarstwa. Prowadzi Pracownię Kształtowania Przestrzeni Teatralnej. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów scenograficznych w kraju i za granicą. Od kilku lat twórczość jej związana jest z malarstwem. Prezentowała swoje obrazy na kilku wystawach indywidualnych m.in. w Krakowie, Katowicach i Zakopanem.

 

DSC07536

 

 

O wystawie

Wystawa Przestrzenie emocjonalne -  w świecie Czechowa jest swoistą próbą połączenia  malarstwa i teatru. Zestawianie różnych elementów, faktur, barw z materią słowa  było mi zawsze bliskie. Poszukiwanie  form plastycznych korelujących ze skomplikowaną tkanką  stanów emocjonalnych, uczuć, sytuacji egzystencjalnych  wyznaczało drogę powstawania prezentowanej ekspozycji.  Ukazane prace dwu i trzywymiarowe nie są projektami scenograficznymi, funkcjonują raczej jako zapisy  chwil, stanów emocjonalnych inspirowanych wybranymi scenami lub konkretnymi postaciami tworzącymi niezwykły świat dramatów Czechowa.

 

znikanie_ii_2   znikanie_i_1_1   _MG_7181