W miniony weekend (8-9 grudzień) w Lublinie spotkali się przedstawiciele Organizacji Środowiskowych z całej Polski, aby zmierzyć się w III Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Rywalizowali oni w 7 dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, futsal, tenis stołowy, biegi przełajowe, pływanie, ergometr wioślarski, które rozgrywane były w obiektach sportowych Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Na hali KUL rozgrywane były mecze piłki siatkowej mężczyzn, w których rywalizowali studenci z Lublina, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Katowic. Pierwszego dnia rozgrywek reprezentacja Środowiska Lubelskiego (Politechnika Lubelska) przegrała z przedstawicielami Środowiska Krakowskiego, Poznańskiego i Gdańskiego i tym samym odpadła z rozgrywek, zajmując ostatnie, 7 miejsce. Najlepiej tego dnia wypadły drużyny z Gdańska, Warszawy i Poznania, które następnego dnia walczyły o miejsce na pudle.

 

Po zaciętej rywalizacji Igrzyska Studentów Pierwszego Roku w piłce siatkowej mężczyzn wygrali zawodnicy ze Środowiska Poznańskiego, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Gdańska, Warszawy, Katowic, Wrocławia, Krakowa i Lublina. W klasyfikacji ogólnej Środowisko Lubelskie zajęło 6 miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

Anna Pudło

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012, godz. 23:44 - Renata Respondek