W dniach 18-24 listopada 2019 r. odbędzie się XII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw, a także budowanie sieci kontaktów oraz własnej marki. Podczas tych kilku dni Biuro Karier KUL jako Partner wydarzenia organizuje dla studentów i absolwentów bezpłatne warsztaty prowadzone przez pełnych pasji i energii praktyków biznesu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i na pewno zainspirują do działania. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału przez platformę konfeo!

 

Przedstawiamy listę bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Biuro Karier KUL w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

 

 

„Planowanie strategii marketingowej w małej firmie i startupie”

Prowadzący: Jacek Lipski

18.11.2019 | 10:00 – 13:00

KUL, al. Racławickie 14, sala 56 Centrum Transferu Wiedzy

Link do zapisów: https://strategia-marketingowa-w-malej-firmie-i-startupie-tp2019-l.konfeo.com

 

Opis szkolenia:

W trakcie intensywnego warsztatu uczestnicy podzieleni na grupy opracują zarys strategii marketingowej dla wybranych przez siebie projektów biznesowych (firm lub startupów). Przejdziemy wspólnie poszczególne fazy projektowania strategii - od analizy wstępnej (klientów, firmy/startupu, konkurencji, współpracowników oraz kontekstu), poprzez STP (segmentację, targetowanie, pozycjonowanie) i mix marketingowy (wartość dla klienta, koszt dla klienta, wygoda nabycia dla klienta, komunikacja), aż po customer experience i markę. 

 

Bio prowadzącego: Jacek Lipski

Ekspert z zakresu budowania modeli biznesowych, propozycji wartości, strategii marketingowych oraz działań marketingowych dla MŚP i startupów. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant (m.in.: audyty i strategie marketingowe oraz internacjonalizacyjne) i szkoleniowiec (m.in.: Business Model Canvas, Value Proposition Canvas, planowanie marketingowe, pitching). W tym okresie zrealizował ponad 20 projektów doradczych, głównie dla polskich firm produkcyjnych w związku z ich ekspansją zagraniczną (rynki: Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania). Ponadto przeszkolił i konsultował ponad 250 projektów startupowych z Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa i Warszawy, w takich projektach jak Platformy Startowe, Startup Małopolska, Przedsiębiorcze Mazowsze, Akademia Biznesu UMCS, ShareOn Academy, Startup Art, Dobry Pomysł (PFR) i Genesis Startup (Compensa). Od kwietnia 2019 r. koordynuje również pracę Smart Foodies Accelerator – pierwszego w Polsce akceleratora startupów z branży food tech, a od lipca 2019 r. jest współpracującym ekspertem Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego.


 

 

 

„5 pros, 5 cons, 5 sins .... czy dalej chcesz robić startupy?”

19.11.2019 | 10:00 – 12:00

KUL, al. Racławickie 14, sala 56 Centrum Transferu Wiedzy

Link do zapisów: https://5-pros-5-cons-5-sins-czy-dalej-chcesz-robic-startupy-tp2019-l.konfeo.com

 

 

Opis szkolenia:

Podczas warsztatu opowiem:

  • Dlaczego warto rozwijać startup?
  • Dlaczego nie warto rozwijać startup'u?
  • Główne grzechy startupów, ze szczególnym uwzględnieniem analizy ryzyk i kultury organizacyjnej
  • Czynniki determinujące rozwój i powodzenie startupu wraz rozszerzeniem na modele biznesowe

 

Bio prowadzącego: Jarosław Duda

Profesjonalny business developer, konsultant zarządów i dyrektorów. Jest bardzo doświadczonym menedżerem wykonawczym i biznesowym z ogromnym kapitałem wiedzy i praktycznym doświadczeniem w budowaniu, szkoleniu i zarządzaniu złożonymi organizacjami, w oparciu o nowoczesne metodologie: Business Model Canvas, Lean Management, Customer Development, Design Thinking, czy Agaile. Zarządzał rozwojem rynków w 16 krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz działaniami marketingowymi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce dla amerykańskiej korporacji. Ponadto posiada wizjonerskie podejście do zarządzania na wysokim poziomie, z obszerną listą osiągniętych celów, planów strategicznych, reorganizacji, zwiększenia sprzedaży i czynników zysku oraz rozwoju nowych firm, startupów, spin-offów i spin-outów. Charakteryzuje go pełne zrozumienie zagadnień biznesowych, a także efektywne finansowo i wizjonerskie podejście do budowania przyszłości wspieranych firm w szczególności z czynnikiem innowacyjności i skalowalności. Jest partnerem zarządzającym w ekosystemie dla startupów Meteni World, prowadzi i wspiera firmy w Polsce, Europie i w Azji, a także jest managerem inkubacji i expertem oceniającym w Platformie Startowej Unicorn Hub.

 


 

 

Business Model Canvas – biznesplan w pigułce

Prowadzący: Aneta Brońska

20.11.2019 | 10:00 – 13:00

KUL, al. Racławickie 14, sala 56 Centrum Transferu Wiedzy

Link do zapisów: https://business-model-canvas-biznesplan-w-pigulce-tp2019-l.konfeo.com

 

Opis szkolenia:

Chcesz poznać fenomen najpopularniejszego modelu biznesowego na świecie i zaplanować biznes na jednej kartce? Przyjdź na szkolenie „Business Model Canvas – biznesplan w pigułce”.Na warsztacie dowiesz się czym jest Business Model Canvas, w jakich momentach warto go zrobić, jak praktycznie z nim pracować?

 

Bio prowadzącej Aneta Brońska

Od przeszło roku jako doradca zawodowy ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier KUL pomaga studentom i absolwentom rozpoczynać i rozwijać ich własne biznesy. Swoje doświadczenie budowała na stanowiskach Opiekuna Klienta Biznesowego oraz jako Manager w Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Ponad 3 lata działała w organizacjach pozarządowych i studenckich takich jak AEGEE, AIESEC, Forum Młodych Lewiatan. Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu sprzedaży, marketingu, design thinking. Wierzy w siłę komunikacji i współpracy. Prywatnie fanka zdrowego stylu życia i dobrej kawy.

 


 

 

„Jak zadbać o swój profil na LinkedIn?”

Prowadzący: Ewelina Smoleń

21.11.2019 | 16:00 – 19:00

KUL, al. Racławickie 14, sala 515 Collegium Jana Pawła II

Link do zapisów: https://jak-zadbac-o-swoj-profil-na-linkedin-tp2019-l.konfeo.com

 

 

Opis szkolenia:

Podczas warsztatu będziesz pracować nad rozbudowaniem własnego konta na portalu LinkedIn od podstaw – dowiesz się na co zwrócić uwagę? Nauczysz się jak zwiększyć widoczność Twojego profilu dla rekruterów. Dowiesz się jak tworzyć angażujące treści na Linkedin oraz co wpływa na większe zasięgi. Zyskasz praktyczne wskazówki do budowania sieci kontaktów.

 

Uwaga!
Warunkiem udziału w warsztacie jest utworzenie konta na portalu LinkedIn. W trakcie warsztatu będziemy pracować nad rozbudowaniem własnego profilu.

 

Bio prowadzącej Ewelina Smoleń

Absolwentka Szkoły Trenerów Progress w Lublinie, na co dzień realizuje się zawodowo jako specjalistka HR w jednym z przedsiębiorstw produkcyjnych. W ramach współpracy w StartUp - Social Media dba o firmowe konta klientów na LinkedIn, jak i chętnie dzieli się wiedzą na temat budowania marki osobistej na tym portalu, prowadząc warsztaty oraz audyty indywidualne.

 


 

 

"Lider a manager"

22.11.2019 | 10:00 – 13:00

Prowadzące: Małgorzata Józwik, Małgorzata Janczarek

KUL, al. Racławickie 14, sala 56 Centrum Transferu Wiedzy

Link do zapisów: https://lider-a-manager-tp2019-l.konfeo.com

 

Trzygodzinny warsztat jest częścią programu szkolenia Certified International Management Professional® (cimp®) American Certitication Institute. Podczas warsztatu dotkniemy ról menedżerskich, stylów kierowania, pokażemy jak identyfikować i rozwijać swój indywidualny styl w zarządzaniu. Biorąc udział w warsztacie zobaczysz, jakie znaczenie dla pracowników ma styl kierowania menedżera i odpowiemy sobie na pytanie, które role menedżerskie sprawdzają się w określonych sytuacjach. Warsztat zostanie przeprowadzony w oparciu o narzędzia i metodyki zarządzania oraz będzie miał charakter praktyczny.

 

Bio prowadzących:
Małgorzata Józwik – Właściciel, MJ2 Team Managers

Trener posiadający doświadczenie w: szkoleniu kadr, projektowaniu procesów szkoleniowych, weryfikacji efektywności kształcenia kadr wewnętrznych, wdrażaniu rozwiązań z zakresu Polskiej Ramy Kwalifikacji. Lubi realizować projekty społeczne i kulturalne. Ma doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, jak również budżetu Państwa i UE, realizowane przez przedsiębiorców, a także organizacje pozarządowe. Pełniła także rolę dyrektora ds. projektów w placówkach systemu oświaty. Posiada doświadczenie związane z doradztwem dla firm, wdrażaniem procesów organizacyjnych oraz dwunastoletnie doświadczenie trenerskie w zakresie prowadzenia warsztatów, seminariów i szkoleń. Doświadczenie trenerskie zdobywała, pełniąc rolę trenera wewnętrznego w PKO Banku Polskim, jednocześnie ukończyła studia podyplomowe „Trener biznesu” Europejskiego Instytutu Psychologii Biznesu i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Ukończyła Szkołę Trenerek i Trenerów Heuresis. Lubi teatr, film, śpiew, a doświadczenie na scenie stara się wykorzystywać w pracy zawodowej. Posiada certyfikaty American Certification Institute: Certified Professional Business Trainer (CIPT); Certified International Professional Manager (CIPM).


Małgorzata Janczarek – Właściciel, MJ2 Team Managers

Jest trenerem, menadżerem i doradcą posiadającym doświadczenie związane z zarządzaniem strategicznym, wdrażaniem procesów organizacyjnych, zarządzaniem zmianą i projektami oraz osiemnastoletnią praktykę trenerską w zakresie prowadzenia warsztatów, seminariów i szkoleń. Posiada doświadczenie związane ze wsparciem organizacji we wdrażaniu procesów organizacyjnych, projektów rozwojowych, innowacyjnych, wdrożeniowych, edukacyjnych, społecznych i badawczych oraz wdrażaniu rozwiązań z zakresu Polskiej Ramy Kwalifikacji. Doświadczenie zdobywała także, pełniąc funkcję nauczyciela akademickiego, kierownika centrum doskonalenia zawodowego, prezesa zarządu w firmie szkoleniowej, dyrektora do spraw jakości i rozwoju w placówkach systemu oświaty, kierownika systemu wewnętrznej informacji finansowej uczelni wyższej, doradcy i eksperta w opracowaniu i wdrażaniu strategii dla organizacji oraz w procesach oceny kapitału społecznego. Jest absolwentką podyplomowych studiów z zakresu organizacji i zarządzania. Ukończyłam Szkołę Trenerek i Trenerów Heuresis. Posiada także certyfikaty American Certification Institute: Certified Professional Business Trainer (CIPT); Certified International Professional Manager (CIPM). W pracy lubi uwzględniać zasady celowości, efektywności i komplementarności działań, projektowanych w oparciu o przeprowadzoną diagnozę potrzeb. We wdrażanych procesach docenia rolę i znaczenie kapitału społecznego. Nie boi się wyzwań i sytuacji złożonych, wymagających koordynacji działań na wielu płaszczyznach.

 

 


 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019, godz. 20:15 - Marta Szymańska-Jarosz