NAJBLIŻSZE KONFERENCJE I WYKŁADY

 

-Instytut Studiów Klasycznych Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową organizowaną dla uczczenia osiemdziesięciolecia urodzin Pani Profesor dr hab. Alicji Szastyńskiej-Siemion. Konferencja zatytułowana λαμπρὸν φέγγος ἔπεστιν ἀνδρῶν καὶ μείλιχος αἰών poświęcona będzie Pindarowi. Odbędzie się ona dnia 17 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu. Zgłoszenia należy przesyłać do 28 lutego 2015 r. 

 

-Instytut Filologii Klasycznej UAM i Instytut Filologii Klasycznej UJ zapraszają do udziału w konferencji naukowej pt. Linguarum Antiquarum Colloquia 3, która odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w Poznaniu. Konferencja skierowana jest do osób będących w trakcie przygotowywania pracy doktorskiej oraz młodych doktorów, którzy zajmują się łaciną, greką, sanskrytem, semickimi językami Starożytnego Bliskiego Wschodu czy też językami Ameryki Prekolumbijskiej. Zgłoszenia udziału można przesyłać do 31 marca 2015 r. 

 

-W dniach 4–5 maja 2015 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów i Doktorantów pt. Dziecko w kulturze i nauce na przestrzeni wieków, edycja II: Dziecko jako podmiot poznania. Zgłoszenia można przesyłać do 20 marca 2015 r. Szczegółowe informacje: strona konferencji.

 

-W dniach 22-23 maja 2015 r. w Skansenie Archeologicznym „Grodzisko w Sopocie” odbędzie się ogólnopolskie I Pomorskie Studencko-Doktoranckie Sympozjum Antyczne pod hasłem “Sztuka zabijania”. Do uczestnictwa zaproszeni są pracownicy naukowi, doktoranci oraz studenci zainteresowani starożytnością – archeologią, historią, literaturą, filozofią, sztuką do VII wieku n.e. na terenie strefy śródziemnomorskiej oraz szeroko rozumianego Barbaricum. Abstrakty referatów należy przesyłać do 23 marca 2015 r. na adres sympozjum.gdańsk@gmail.com.

 

-Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Biblijnej, która odbędzie się 27-28 maja 2015 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2015 r. Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

-Katedra Filologii Greckiej i Instytut Filologii Klasycznej KUL serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej konferencji z cyklu Colloquia Orphica, która odbędzie się w dniach 7-10 października 2015 r. w Nieborowie.  Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

 

-W Instytucie Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego odbywać się będą wykłady Seminarium Otwarte: Koncepcja Sztuki w Starożytności. Wszystkie informacje znajdują się tutaj.

 

-Akademia Antyczna - cykle wykładów

 

-Akademia Olimpijczyka - cykle wykładów 

 

-Instytut Filologii Klasycznej UW zaprasza na wykłady w ramach LABORATORIUM FILOLOGII KLASYCZNEJ. Szczegóły tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

WYSTAWY

 

  

-W dniach od 28 listopada 2014 r. do 22 marca 2015 r. w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu można oglądać wystawę pt. Verba volant, scripta manent. Dawne formy zapisu. Szczegółowe informacje: strona muzeum.

 

 

FESTYNY I WARSZTATY

 

 

 

 

 

Wymienione informacje pochodzą ze stron:

 

  Archeowieści

-Classica, Mediaevalia, Et cetera

Autor: Aleksandra Krauze
Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015, godz. 19:59 - Aleksandra Krauze-Kołodziej