Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Instytut na rzecz Państwa Prawa oraz Centrum Prawne Ordo Iuris   serdecznie zapraszają na  wykład Pana Mecenasa Nikolasa T. Nikasa, Prezesa Bioethics Defense Fund, pt. “Be courageous! Law, Morality and Human Life”.  Wykład odbędzie się w środę, 24 kwietnia 2013 r. w godz. 10.00-11.30  w Collegium Iuridicum KUL (sala CI-204) przy ul. Spokojnej 1 w Lublinie.

 

Zdjęcie

 

Nikolas T. Nikas jest fundatorem oraz prezesem, Bioethics Defense Fund  – prawniczej organizacji  non-profit, podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych (1979) oraz politologii (1981) na Uniwersytecie Notre Dame. Ukończył również Arizona State University College of Law, magna cum laude ze stopniem Juris Doctor.

 

Nikolas Nikas jest cenionym specjalistą umiejętnie integrującym prawno-naturalną inspirację z teorią polityczną i faktami dostarczanymi przez nauki przyrodnicze oraz medycynę. Nikas jest znanym ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, sprzeciw sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Uczestniczył w postępowaniach sądowych dotyczących klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz krajowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji. Powadził konsultacje z członkami Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie. Zeznawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.

 

 zaproszenie_na_wyklad_Nikasa.pdf

 

nikolas_nikas_plakat.jpg

Autor: Tomasz Sieniow
Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013, godz. 07:12 - Tomasz Sieniow