Od 09.05.2011 r. zapraszamy do Akademickiego Centrum Kultury CHATKA ŻAKA w Lublinie na wystawę "Wielkie rzeki Polski"

 

Wystawa poświęcona walorom krajobrazowym Polskich rzek. Autorami zdjęć są polscy fotograficy przyrody:

 

Artur Tabor - Jeden z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody. Był członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, laureatem wielu nagród, m.in. Ludomira Benedyktowicza w dziedzinie artystycznej, Grand Prix w konkursie fotograficznym "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego oraz nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej.

 

Maciej Omelaniuk - Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody okręg mazowiecki.

 

Grzegorz Leśniewski - Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody okręg mazowiecki. Fotograf roku 2005 Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na początku roku 2008 jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe (Dzikie Cuda Europy).

 

Zdjęcia są naprawdę niezwykłe – przedstawiają polskie rzeki i z lotu ptaka, i z różnych pór roku. Zdjęcia promują atrakcyjne przyrodniczo zakątki naszego kraju i miejsca, w których przyroda mieni się przeróżnymi barwami i formami.

 

Jeśli nie widziałeś rozlewisk Biebrzy i Warty, krętego koryta Bugu i Sanu, uroku Wisły czy Noteci, zapraszamy na wystawę!

 

Wystawa stanowi część kampanii społecznej pod nazwą „Nie pływam w śmieciach”, która porusza problem zanieczyszczenia polskich rzek. Skierowana jest do wszystkich „użytkowników” rzek – przyrodników, obserwatorów, wędkarzy, rolników, wypoczywających nad wodą turystów oraz dzieci i młodzieży. Ma na celu wywołanie zmian społecznie pożądanych – zaprzestanie lub ograniczenie wyrzucania śmieci do rzeki.

 

W imieniu Koordynatora Projektu – Rafała Siwka, który oficjalnie otworzył wystawę oraz pozostałych członków załogi „Kajakowego Patrolu”, serdecznie zachęcam do odwiedzenia tej niezwykłej wystawy, którą można oglądać do 04.06.2011 w holu głównym ACK „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie. Wstęp wolny!

 

źródło: http://kajakowypatrol.pl

 

            http://ack.lublin.pl/

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011, godz. 10:16 - Weronika Goraj