Aktualności / Wydarzenia

Wystawa "Krajobrazy Kardynała Wyszyńskiego"

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. "Krajobrazy Kardynała Wyszyńskiego", której otwarcie odbędzie się w piątek 8 października o godz.10:30 w Atrium Collegium Norwidianum KUL
Wystawa będzie otwarta do zwiedzania do 15 października 2021 r. 

 

Wystawa prezentuje Krajobrazy Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie w czasie II wojny światowej ukrywał się Ksiądz Stefan Wyszyński. Cytaty pochodzą z tekstu "Przypatrzcie się liliom polnym, przypatrzcie się ptakom niebieskim... - Do jadących na wakacje", Warszawa, 23 czerwca 1961 r.; jeden cytat zaczerpnięto z wystawy "Odetchnąć pięknem. Wakacyjne kontemplacje Stefana Kardynała Wyszyńskiego", Muzeum - Zamek w Łańcucie, 2020.

Wszystkie fotografie wykonali członkowie Koła Naukowego "Krajobraz i Przestrzeń" KUL, podczas rajdu pieszego śladami wojennych losów Księdza Stefana Wyszyńskiego, w dniach 19-20 czerwca 2021 r. Rajd odbył się w ramach przyznanego grantu misyjnego KUL, realizowanego we współpracy z Katedrą Kształtowania i Projektowania Krajobrazu KUL, Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych, Gminą Kraśniczyn, Gminą Skierbieszów, Gminą Sitno oraz Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana". Plansze opracował Roman Lewkowicz.