Bieżące

Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie Pani Teresa Księska-Falger oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński zapraszają 4 kwietnia 2013 r. na koncert inaugurujący lubelski cykl Spotkań z Lutosławskim. Wstęp wolny.

23.03.2013 - 21.04.2013

XIX Festiwal Tempus Paschale

Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua zaprasza na XIX Festiwal Tempus Paschale.

14.03.2013 - 07.04.2013

Grafiki Ireny Budasz - wystawa

Galeria 1 B. Słomki KUL zaprasza na wystawę pt. Grafiki Ireny Budasz. Wystawy jest czynna do 7 kwietnia 2013 r. w godz. 12.00 - 15.00. Kuratorzy: Dominika Sergiej, Izabela Świerzbińska.

 

EthosZapraszamy do lektury jubileuszowego, setnego numeru kwartalnika „Ethos”

wydawanego przez Instytut Jana Pawła II KUL. Temat numeru: Filozofia Vaticanum Secundum.

W marcu i kwietniu w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie będzie wystawiany „Makbet” Wiliama Szekspira w reżyserii profesora Leszka Mądzika. Nasz profesor jest także autorem scenografii do spektaklu. „Makbet nosi w sobie te stany, które w konsekwencji prowadzą do jego unicestwienia. Droga, przez którą przechodzi, zmienia nie tylko jego psychikę, ale i przestrzeń, którą się tak narkotycznie żywi” – pisze prof. Mądzik.

Władze Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL ogłaszają III edycję konkursu na najlepszą glosę do orzeczenia sądowego. Konkurs odbywa się pod patronatem I Prezesa Sądu Najwyższego i Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Konkurs jest adresowany do wszystkich studentów i doktorantów WPPKiA KUL.

06.02.2013 - 28.03.2014

Wygraj indeks na Administrację!

Wygraj indeks na AdministracjęInstytut Administracji KUL organizuje Konkurs na pracę pisemną pt. Funkcjonowanie wybranej instytucji publicznej w Polsce oraz II-gi Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej, który zostanie przeprowadzony 28 marca 2014 r. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu.

Wkrótce

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

 

Więcej

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

 

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl