unhcr_poster_300

Wystawa plakatów z kolekcji UNHCR

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Prezes Zarządu Fundacji Instytut na rzecz Państwa Prawa zapraszają na otwarcie wystawy plakatów z kolekcji Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, które odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 12.00 w Collegium Iuridicum (Lublin, ul. Spokojna 1).

 

Wystawę będzie można oglądać w dniach 15-22 grudnia br.


Wystawa jest organizowana w ramach finansowanego przez Lubelski Urząd Wojewódzki projektu "Prawnicy na rzecz cudzoziemców", realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Państwa Prawa we współpracy z Sekcją Uchodźczą Uniwersyteckiej Poradni Prawnej KUL. Patronami Honorowymi Wystawy są: Arcybiskup Józef Życiński, Metropolita Lubelski, Pan Hiromitsu Mori, Przedstawiciel UNHCR w Polsce oraz Pani Genowefa Tokarska, Wojewoda Lubelski.


Organizatorzy: Fundacja Instytut na rzecz Państwa Prawa, Sekcja Uchodźcza Uniwersyteckiej Poradni Prawnej KUL oraz Katedra Prawa Unii Europejskiej KUL

 

Pracownicy Instytutu na rzecz Państwa Prawa oraz wolontariusze Sekcji Uchodźczej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej KUL każdego roku pomagają kilkuset osobom ubiegającym się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. W województwie lubelskim zlokalizowanych jest kilka ośrodków, w których przebywają cudzoziemcy, szukający w Polsce normalnego życia, z dala od kraju objętego wojną. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.fipp.org.pl.

 

ZAPROSZENIE_na_wystawę_UNHCR.pdf

Autor: Tomasz Sieniow
Ostatnia aktualizacja: 12.12.2008, godz. 00:52 - Tomasz Sieniow