Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Biblioteka WZ KUL zaprasza do obejrzenia wystawy ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. W holu Biblioteki prezentowany jest unikalny zbiór: obrazki związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Są to tzw. santini wydawane przez Tipografia Poliglotta Vaticana przez 26 lat - cały okres pontyfikatu Jana Pawła II. Opatrzone są świątecznymi życzeniami papieża (po polsku lub po łacinie) oraz facsimile jego podpisu.

Prezentowane papieżana pochodzą ze zbioru ks. dr. Jacka Uliasza obecnie Dyrektora oraz wykładowcy w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Lwowskiej we Lwowie-Brzuchowicach, który w latach 1992-94 był wikariuszem w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli.

Całość ekspozycji dopełnienia stała wystawa santini w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli (budynek obok Bazyliki Konkatedralnej). Otwarcie tej wystawy stałej będzie miało miejsce podczas Nocy Muzeów w dniu 19 maja 2018 roku o godz. 19.00. Dziękujemy ks. Stanisławowi Gurba za udostępnienie fragmentu kolekcji ze zbiorów Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. 

Autor: Małgorzata Wolak
Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018, godz. 14:29 - Małgorzata Wolak