Kontynuujemy cykl wywiadów ze studentami, którzy w roku akademickim 2019/2020 pełnią funkcję ambasadorów marek pracodawców

 


 

Dziś rozmowa z Maćkiem, który reprezentuje firmę EY

 

1. Jak dowiedziałeś się o programie ambasadorskim realizowanym przez firmę EY?

 

O programie ambasadorskim dowiedziałem się od poprzedniego ambasadora, który należy jak ja do ELSA Lublin. EY jest Partnerem Głównym ELSA Poland, stąd o firmie dowiedziałem się już na pierwszym roku studiów.

 

2. Kto może zostać Ambasadorem firmy EY? Jak wygląda rekrutacja do programu?

 

Pierwszym krokiem w rekrutacji na Ambasadora poziom wyżEYjest wysłanie swojego CV. Następnie w dowolnej i krótkiej formie należy opowiedzieć o sobie oraz wysłać rozwiązanie kazusu, w którym jest okazja, aby wykazać się marketingowym zamysłem. Idealny kandydat działa aktywnie w organizacji studenckiej, ma pomysły na nieszablonowe działania, a także nie boi się wyzwań i umie zaplanować dobrą promocję!

 

3. Czym się zajmujesz jako Ambasador EY? Co należy do Twoich obowiązków?

 

Jako ambasador mam obowiązek podejmować działania marketingowe i emloyer brandingowe. Promuję konkursy przeznaczone dla studentów takie jak EYe on Tax, EY Financial Challenger, Audit OdyssEY oraz Wielką Rekrutację.

 

4. Jakie korzyści masz w związku z pełnioną funkcją w Programie Ambasadorskim Marki EY?

 

Współpraca z EY na poziomie ambasadorstwa może 'dać dużego kopa' naszej karierze zawodowej. Ambasadorzy mają preferencyjne warunki rekrutacji, a przede wszystkim znają rekruterów do każdego działu ;) Oczywiście nie można zapomnieć o gadżetach, których jest cała masa, a także o finansowym wynagrodzeniu!

Maciek prawo, IV rok

 

5.Czego nauczył Cię Program Ambasadorski EY?

 

Program ambasadorski dał mi możliwość współpracy z ludźmi z całej Polski - ludźmi, których wcześniej nie znałem. Współpraca ta oraz promocja projektów związanych z social media, employer brandingiem jest nastawione na kontakt z drugim człowiekiem, dlatego pokazał mi jak ważna jest otwartość na ludzi oraz umiejętności komunikacyjne. Podczas Zjazdów Ambasadorów mamy okazję ćwiczyć wiele umiejętności miękkich i twardych. 

 

6. Kiedy odbywa się rekrutacja do programu ambasadorskiego na rok akademicki 2020/2021 i gdzie znaleźć szczegóły?

 

Rekrutacja na Ambasadora poziom wyżEY jest prowadzona od początku czerwca. Już na przełomie maja i czerwca polecam obserwować social media EY, a także naszą stronę internetową, gdzie oprócz rzeczonego programu znajdziecie również oferty płatnych praktyk studenckich, a także ofert pracy. #najlepiEY
 
Maciek prawo, IV rok

 

 

 

Stand Mikołajki z EY

 

Stand promujący konkursy dla studentów EYe on Tax oraz EY Financial Challenger.

 
 
 
 
Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020, godz. 12:14 - Marta Szymańska-Jarosz