Dziś rozmowa z Agatą, która jest reprezentantką programu Grupy Azoty Puławy. 

 

 

1. Jak dowiedziałaś się o programie ambasadorskim realizowanym przez firmę Grupa Azoty?

 

O programie ambasadorskim realizowanym przez Grupę Azoty dowiedziałam się  w październiku 2019 r. podczas Dnia Kariery (targi pracy) organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy wraz z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie. Byłam tam obecna jako reprezentantka Biura Karier, ponieważ pełnię także funkcję ambasadora tej jednostki uniwersyteckiej. Do naszego stoiska podszedł HRowiec Grupy Azoty i opowiedział o programie ambasadorskim. Po rozmowie zdecydowałam, że zaaplikuję. 

 

2. Kto może zostać Ambasadorem Marki Grupa Azoty (preferowany kierunek, rok studiów)? Jak wygląda rekrutacja do programu?

 

Ambasadorem Marki Grupa Azoty może zostać student lub doktorant każdej uczelni w Polsce. Pierwszy etap rekrutacji polega na zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu programu oraz wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Etap drugi to rozmowa rekrutacyjna, na którą zapraszani są wybrani kandydaci.

 

3. Czym się zajmujesz jako Ambasador Grupy Azoty? Co należy do Twoich obowiązków?

 

Do głównych zadań Ambasadora należy organizacja spotkań informacyjnych dla studentów danych kierunków, wydziałów, członków kół naukowych i innych organizacji zrzeszających studentów. Działalność Ambasadora to również przygotowywanie standów oraz zamieszczanie materiałów informacyjno-promocyjnych na portalach społecznościowych.

 

4. Jakie korzyści masz w związku z pełnioną funkcją Grupy Azoty?

 

Samo doświadczenie rekrutacji jest niezwykle cenne. To możliwość odbycia solidnej „próby generalnej” przed kolejnymi rozmowami kwalifikacyjnymi, po zakończonych studiach.Funkcja Ambasadora rozwinęła mnie nie tylko w zakresie organizacji spotkań i marketingu; to przede wszystkim możliwość współpracy z fantastycznymi ludźmi z Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” oraz czerpania od nich wiedzy. Drugą inspirującą grupą są Ambasadorzy reprezentujący pozostałe zakłady – zatem Ambasador nigdy nie jest sam. Nasza mała grupa to forum wymiany pomysłów. Dla całej ekipy jest to świetna okazja do poznania od środka sposobu funkcjonowania tak dużej spółki.

 

5. Czego nauczył Cię program ambasadorski Grupy Azoty?

 

Program Ambasadorski Marki Grupa Azoty oprócz wyżej wymienionych korzyści dał mi możliwość częstszego wygłaszania prezentacji, a co za tym idzie – dopracowania własnego warsztatu autoprezentacji. Dodało mi to pewności siebie i ułatwiło nawiązywanie nowych kontaktów. Wzmocnienie kompetencji miękkich to chyba największa zaleta udziału w Programie.

 

6. Kiedy odbywa się rekrutacja do programu ambasadorskiego na rok akademicki 2020/2021 i gdzie znaleźć szczegóły?

 

Proces naboru przeprowadzany jest około września, a informacja o rekrutacji publikowana jest wcześniej na stronach www Grupy. Dlatego osoby zainteresowane udziałem w programie zachęcam w tym czasie do śledzenia bieżących informacji.

 

Agata, Historia Sztuki, V rok

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020, godz. 11:35 - Marta Szymańska-Jarosz