Kontynuujemy cykl wywiadów ze studentami, którzy w roku akademickim 2019/2020 pełnią funkcję ambasadorów marek pracodawców na lubelskich uczelniach.

Poznajcie Katarzynę, która reprezentuje firmę Kaufland Polska

 

1. Jak dowiedziałaś się o programie ambasadorskim realizowanym przez firmę Kaufland Polska?

 

Informację uzyskałam, dzięki moim działaniom w organizacji AIESEC. Tam często prowadzone są różne działania, które łączą ze sobą świat biznesu z tym studenckim. To sprawiło, że znalazłam się w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu. 
 

2. Kto może zostać Ambasadorem Marki Kaufland Polska (preferowany kierunek, rok studiów)? Jak wygląda rekrutacja do programu?

 

Ambasadorem Kaufland Polska mogą zostać osoby, które są chętne do tworzenia nowych rzeczy, które nie boją się myślenia nieszablonowego i działają w AIESEC. Nie widzę tutaj żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o kierunek czy rok studiów - każda otwarta głowa jest mile widziana! 
 
3. Czym się zajmujesz jako Ambasador marki Kaufland Polska? Co należy do Twoich obowiązków?
 
Jako Ambasador Kaufland mam wiele możliwości. Dbam o to by studenci nie postrzegali tej marki jedynie ze względu na jej produkty, czy sklepu w okolicy. Głównie zależy mi na tym, by poznali markę jako tą, która jest dostępna dla młodych, pozwala na atrakcyjne warunki zatrudnienia, a także kreuje pozytywną atmosferę. Staram się przekazywać to poprzez standy promocyjne czy organizowane szkolenia. Niedługo pojawimy się także bardziej online wraz z innymi ambasadorami z Kaufland Polska ;) 
 
4. Jakie korzyści masz w związku z pełnioną funkcją w firmie Kaufland Polska?
 
Przede wszystkim ogromną radość, że pracuję w takim zespole - pełnym pomysłów i dobrej zabawy. Mam także możliwość swobodnej komunikacji marki, to chyba największa korzyść z możliwych. 
 

5. Czego nauczył Cię program ambasadorski firmy Kaufland Polska?

 

Nauczył mnie przede wszystkim tego, że najważniejsi są ludzie, że nie można się poddawać i warto próbować z każdej strony zdobyć upragniony cel. Nauczyło mnie także swobody wobec pracowników tak ogromnej firmy, co początkowo wydawało mi się niemożliwe. Niemożliwe wydawało mi się też zgranie tak zwariowanej grupy, jaką jesteśmy - a udało się! 
 
6. Kiedy odbywa się rekrutacja do programu ambasadorskiego na rok akademicki 2020/2021 i gdzie znaleźć szczegóły?
 
Rekrutacja odbywa się latem wśród studentów organizacji studenckiej AIESEC. Cały proces zostaje przedstawiony członkom podczas okresu rekrutacyjnego. 
 
Psychologia, V rok
 
Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020, godz. 08:48 - Marta Szymańska-Jarosz