Jak co tydzień prezentujemy wywiad z kolejnym studentem z Lublina, który w roku akademickim 2019/2020 pełni funkcję ambasadora pracodawcy

 

 

Dziś rozmowa z Piotrem, który reprezentuje firmę KPMG

 

 

1. Jak dowiedziałeś się o programie ambasadorskim realizowanym przez firmę KPMG?
 
O programie ambasadorskim dowiedziałem się z kilku źródeł. Po pierwsze z profilu na Facebooku i Instagramie firmy KPMG. Warto je obserwować, bo firma regularnie informuje o różnych inicjatywach. Ogłoszenie o naborze było też widoczne na stronie Instytutu Ekonomii oraz na grupach na Facebooku. Program aktywnie promowała poprzednia ambasadorka KPMG.
 
2. Kto może zostać Ambasadorem firmy KPMG? Jak wygląda rekrutacja do programu?
 
Firma KPMG to jedna z największych firm doradczych na świecie, zajmująca się doradztwem biznesowym, prawnym, finansowym itd. Ambasadorem Marki KPMG może zostać każdy student, jednak preferowane kierunki to: prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Ja obecnie studiuje psychologię biznesu, ale ze względu na wcześniejszą współpracę z firmą oraz studia licencjackie z Ekonomii, spełniłem kryteria. Myślę, że warto być ambasadorem firmy na II lub III roku studiów. Rekrutacja odbywa się online, trzeba przedstawić siebie, jakie ma się plany na rolę ambasadora itp. Później rozmowa telefoniczna i ostateczna decyzja. 
 

 

3. Czym się zajmujesz jako Ambasador KPMG? Co należy do Twoich obowiązków?

 

Jako ambasador KPMG mam dużą dowolność w nawiązywaniu współpracy z organizacjami studenckimi i promowaniu marki. Włączam się w organizacje konferencji, konkursów, warsztatów. Obecnie realizuje projekt charytatywny firmy wraz z jednym z lubelskich stowarzyszeń. Niestety, ze względu na koronawirusa działania ambasadorów zostały znacznie ograniczone, ale staramy się wykorzystywać narzędzia online.
 
 
4. Jakie korzyści masz w związku z pełnioną funkcją w Programie Ambasadorskim Marki KPMG?
 
Największą korzyścią jest możliwość poznania wielu bardzo ciekawych ludzi, którzy również są ambasadorami w innych miastach. Mogę również nawiązywać współpracę z różnymi organizacjami na uczelni i tworzyć nowe pomysły. A zawodowo, bycie ambasadorem marki ułatwia w przyszłości dostanie się na staż lub praktyki w firmie. Dodatkową korzyścią jest gratyfikacja finansowa i nowy smartfon na rok.
 

 

5.Czego nauczył Cię Program Ambasadorski KPMG?

 

Dzięki programowi nauczyłem się, że we współpracy z różnymi osobami i organizacjami można stworzyć naprawdę świetne pomysły i je organizować. Program nauczył mnie również, a przynajmniej zwrócił uwagę na organizację pracy, raportowanie do koordynatorów oraz standardów komunikacji między pracownikami, grupami.
 
6. Kiedy odbywa się rekrutacja do programu ambasadorskiego na rok akademicki 2020/2021 i gdzie znaleźć szczegóły?
 
Rekrutacja odbywa się pod koniec roku akademickiego oraz w trakcie wakacji. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie firmy oraz profilach w mediach społecznościowych. W tym roku, z wiadomych przyczyn, sytuacja może się zmienić. 
 
Psychologia Biznesu i Przedsiębiorczości, IV rok
 
 
Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020, godz. 10:01 - Marta Szymańska-Jarosz