Jak co roku w Instytucie Filologii Polskiej odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. Czesława Zgorzelskiego, która miała miejsce 28 października 2016 r. o godz. 11.00 w sali C-1031 (Collegium Jana Pawła II). W tym roku oprócz tego, że już po raz XV zostały wręczone nagrody za najlepsze prace magisterskie z literaturoznawstwa oraz językoznawstwa to jednocześnie obchodzono dwudziestą rocznicę śmierci Patrona. Gościem honorowym Gali był syn zmarłego profesora - prof. dr hab. Andrzej Zgorzelski wraz z małżonką, który podzielił się z uczestnikami wspomnieniami o patronie konkursu.


Laureatami konkursu zostały osoby z całej Polski, zaś zwycięzcy z obu kategorii mieli wygłosić wykład, który dotyczył tematyki ich prac magisterskich. Niestety laureat pierwszej nagrody z kategorii literaturoznawstwa nie dotarł na rozdanie nagród, dlatego usłyszeliśmy tylko jedno wystąpienie. Po bardziej oficjalnej części miał miejsce koncert kameralny kwartetu Dolce vito.


Serdecznie gratulujemy naszej byłej Pani Prezes mgr Magdalenie Zarembie, która została finalistką nagrody im. Czesława Zgorzelskiego. Gratulujemy!!!

 

Więcej [+]

Autor: Agnieszka Radczuk
Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016, godz. 13:20 - Katarzyna Zając