Aktualności / Wydarzenia

Zaproszenie na 16. Światowy Szczyt Cyfrowy

Szczyt Cyfrowy – IGF ONZ 2021Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zapraszają do udziału w 16. Światowym Szczycie Cyfrowym – IGF ONZ 2021, który odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2021 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w Szczycie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę www.igf2021.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, organizatorzy zachęcają do szybkiej rejestracji na wydarzenie.

 

Szczyt Cyfrowy to inicjatywa ONZ, inicjująca i umożliwiająca ogólnoświatową dyskusję o rozwoju przestrzeni cyfrowej oraz o najbardziej aktualnych kwestiach związanych z jej funkcjonowaniem. Corocznie bierze w niej udział kilka tysięcy uczestników, wśród których są reprezentanci rządów oraz organizacji międzynarodowych, przedstawiciele biznesu, w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych, działacze organizacji pozarządowych i reprezentanci środowiska naukowego, teoretycy i praktycy.

 

Tegoroczna edycja dedykowane jest przede wszystkim młodym ludziom z całego świata, którzy w bardzo znaczącej mierze zajmują przestrzeń środowiska cyfrowego, dlatego zaproszenie do udziału w Szczycie skierowane jest szczególnie do studentów oraz kadry akademickiej.

 

Jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF - Youth IGF Summit. To idealna okazja dla młodych ludzi, aby porozmawiać, w międzynarodowym gronie, na temat przyszłości przestrzeni cyfrowej. Podczas Szczytu zaplanowana jest specjalna ścieżka młodzieżowa, uroczysty koncert w NOSPR w Katowicach, możliwość zwiedzania Muzeum Śląskiego za złotówkę i wiele innych dodatkowych atrakcji. Dla uczestników Szczytu przewidziane są bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.