dyplom ukończenia studiów podyplomowychZmieniający się rynek pracy wymaga coraz częściej zdobycia nowych kompetencji lub uzupełnienia już posiadanych. Taką możliwość daje szeroka gama studiów podyplomowych na KUL. Właśnie rusza rekrutacja na kolejną edycję studiów. -  W naszej ofercie znajduje się ponad 30 kierunków, w tym kilka unikatowych w skali Polski – podkreśla dr Dorota Bis, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji.   

 

Oferta KUL w zakresie studiów podyplomowych jest bardzo szeroka. Na liście znajdziemy ponad 30 kierunków. Są wśród nich studia skierowane do biznesu:  Master of Business Administration czy analityka biznesowa. Na prawników czekają m.in. studia z zakresu mediacji sądowej i pozasądowej lub prawa ochrony zdrowia. Z kolei pracownikom szeroko pojętej administracji KUL proponuje  studia z zakresu zarządzania i finansów lub zamówień publicznych. Do zainteresowanych pracą w szkolnictwie skierowane są studia umożliwiające uzyskanie przygotowania pedagogicznego, natomiast nauczyciele mogą uzupełnić swoje kwalifikacje o zarządzanie oświatą. Pełna oferta dostępna jest na stronie http://kandydat.kul.pl/podyplomowe/

 

Reagując na potrzeby rynku Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji stale poszerza ofertę kierunków . – W semestrze letnim proponujemy dwie nowości,  są to studia z zakresu architektury wnętrz oraz prawo kanoniczne dla prawników -  dodaje kierownik Centrum.

 

Decyzja o trybie prowadzenia zajęć jest uzależniona od sytuacji epidemicznej. Obecnie odbywają się one zdalnie, natomiast w normalnych warunkach studia w trybie stacjonarnym prowadzone są, w zależności od kierunku, albo w Lublinie, albo w Stalowej Woli.

 

Najlepszym dowodem jakości studiów jest fakt, że cieszą się one corocznie dużym zainteresowaniem. ­- Studia podyplomowe na naszej Uczelni ukończyło już ponad 10 000 słuchaczy – podkreśla dr Dorota Bis. Dodaje również, że studenci i absolwenci KUL na części kierunków mogą liczyć na zniżki w opłatach.


Rekrutacja potrwa do 15 marca. Warunkiem przyjęcia jest ukończenie studiów licencjackich lub magisterskich. Studia podyplomowe mogą również rozpocząć osoby, które ukończyły IV rok jednolitych studiów magisterskich. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać  pod numerem telefonu 81 445 39 96 lub na profilu studia podyplomowe KUL na Facebooku.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021, godz. 12:16 - Leszek Wojtowicz