GREEN & CARBON NEUTRAL EVENTS

Fundacja Aeris Futuro jako jedyna organizacja w Polsce podejmuje działania offsetowe poprzez sadzenie drzew w ramach Programu CZAS NA LAS, a także prowadzi także działania edukacyjno-promocyjne na ten ważny temat.

 

 

Fundacja zaprasza na "zielony" Festiwal w Węgorzewie!


Seven Festival jest wyjątkową imprezą łączącą miłość do muzyki z troską o dobro planety. To jedyny polski festiwal, który może poszczycić się może mianem zeroemisyjnego , cały dwutlenek węgla wytworzony podczas koncertów będzie zneutralizowany! Na terenie całego kraju zostanie zasadzonych dokładnie 777 nowych drzew. Takie standardy spełniają tylko najbardziej prestiżowe festiwale na świecie, takie jak Glastonbury i Roskilde.

Organizatorzy Seven Festival wraz z Fundacją Aeris Futuro zapraszają do udziału w tej szczytnej akcji, która będzie również okazją do zdobycia bezpłatnych karnetów na festiwal. Podjęliśmy współpracę z Fundacją Aeris Futuro, ponieważ jest profesjonalną organizacją pozarządową, która 5 lat temu wdrożyła system offsetowania w Polsce i zajmuje się tym zagadnieniem w kompleksowy sposób –mówi Aleksander Iwaniuk, Organizator Festiwalu . Zasady są proste –wystarczy do 20 marca wysłać zgłoszenie, a następnie, przy wsparciu władz samorządowych i każdej innej chętnej do pomocy osoby, zasadzić w miejscu publicznym 10 drzewek. Chcemy pokazać, że sadzenie drzew to działanie dostępne dla każdego, pozwalające na realny wpływ na ochronę klimatu oraz upiększanie najbliższego otoczenia - dodaje Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro. 

70 osób, które wezmą udział w akcji, otrzyma podwójne karnety na lipcowy festiwal. A przypominamy, że jest o co walczyć! Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami imprezy są Samael, Indica i Pro-Pain – a to dopiero początek.

Terminarz konkursu:

  1. Do 20 marca – e-mailowe zgłoszenie udziału na adres Biura Organizacyjnego festiwalu

  2. Do 20 kwietnia – potwierdzenie udziału wraz z informacją kto udzielił pomocy, gdzie i kiedy zostaną posadzone drzewka

  3. 15 kwietnia – 15 maja – sadzenie drzewek i fotorelacja

  4. 23 maja – ogłoszenie listy uczestników, którzy otrzymają podwójne karnety na Seven Festival

     

    źródło: 

    http://www.aeris.eko.org.pl

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011, godz. 12:44 - Weronika Goraj