MERYTORYCZNY

dr hab. Sławomir Łukasiewicz

Lider merytoryczny projektu

prof_lukasiewicz

 doktor habilitowany, europeista, dyrektor Instytutu Europeistyki KUL i adiunkt w Katedrze Nauk Politycznych Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Historyk w Oddziałowym Biurze Badań Historycznych IPN w Lublinie, w latach 2012-2015 koordynator programu naukowego IPN poświęconego dziejom polskiej emigracji politycznej 1939–1990. W swoich badaniach zajmuje się m.in. historią polskiej i środkowoeuropejskiej emigracji politycznej w XX w., historią integracji europejskiej oraz funkcjonowaniem wywiadu cywilnego PRL. Autor m.in. Trzecia Europa. Polska myśl federalistyczna w Stanach Zjednoczonych, 1940–1971 (2010), Partia w warunkach emigracji. Dylematy Polskiego Ruchu Wolnościowego „Niepodległość i Demokracja" (2014). Redaktor m.in. tomu raportów Polska emigracja polityczna 1939-1990 (Warszawa 2016) i tomu studiów Tajny oręż czy ofiary zimnej wojny? Emigracje polityczne z Europy Środkowej i Wschodniej (2010). Publikował m.in. w pismach „Pamięć i Sprawiedliwość", „Przegląd Zachodni", „Dzieje Najnowsze", „Zeszyty Historyczne" i „Więź". Stypendysta m.in. Fundacji Kościuszkowskiej, PAFT-u, Funduszu im. Jana i Suzanne Brzękowskich, Centrum Europejskiego Natolin i Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

 

mgr Anna Tarnowska-Waszak

Ekspert merytoryczny Otwartej Integracji

Anna Tarnowska-WaszakAnna Tarnowska–Waszak - dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL, specjalista w zakresie pracy z cudzoziemcami, doświadczony ekspert w kwestiach realizacji różnorodnych programów edukacyjnych skierowanych zarówno do osób z zagranicy, jak i środowiska lokalnego. Od początku istnienia UO KUL (od 2012 r.) przez jego zajęcia przewinęło się ponad 11 000 uczestników.

 

 

 mgr Emil Wojtaluk

Opiekun Otwartej Integracji

Lider wolontariuszy, asystent Lidera merytorycznego

Emil Wojtaluk - Student studiów magisterskich na kierunku European Studies (Europeistyka w języku angielskim). Studia licencjackie na tym samym kierunku ukończył z wyróżnieniem w 2015 roku. Doświadczony w wolontariacie w zakresie kwestii migracyjnych w Fundacji Instytut na rzecz Państwa Prawa, jak i projektów europejskich (stażysta w Sekcji Funduszy Strukturalnych KUL w 2014 roku); od października 2015 roku Prezes Koła Naukowego Studentów Europeistyki „EURO-KUL";  jest także redaktorem EUROpens BLOG – bloga studentów europeistyki prowadzonego w języku angielskim europensblog.wordpress.com

Pracownik zespołu projektowego odpowiedzialny za rekrutację uczestników, kontakt z beneficjentami, funkcjonowanie common room.

 

mgr Maria Moroniak

Asystent studenta zagranicznego  Maria Moroniak                                

Maria Moroniak - Absolwentka mediteranistyki oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji                                       

 

 

 

 

 

ADMINISTRACYJNY

 • dr Kamil DębińskiKierownik projektu, dr nauk humanistycznych, od dwunastu lat pracuje przy realizacji projektów, w tym krajowych, transgranicznych i międzynarodowych. Kierownik projektów od ponad 3,5 roku, zainteresowania skupione wokół szeroko pojętej tematyki współpracy z krajami Europy Wschodniej
 • mgr Marlena StruśAsystent projektu, absolwentka Wydziału Politologii oraz Wydziału Prawa i Administracji. Posiada 5 letnie doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w tym skierowanych do studentów.
 • mgr inż. Kamil MalińskiSpecjalista ds. finansów i rozliczeń, absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Posiada 7 letnie doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków europejskich.

 

 

WOLONTARIUSZE ZAANGAŻOWANI DO REALIZACJI PROJEKTU

 • Dana DobryanskaDana Dobryanska

  Hej, mam na imię Dana i jestem studentką pierwszego roku European Studies na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Interesuję się nauką języków obcych oraz odkrywaniem nowych kultur. Zawsze staram się dawać z siebie wszystko. Moim największym doświadczeniem życiowym jest rok spędzony na wymianie uczniowskiej w USA. Pozwoliło mi to dojrzeć oraz zmienić perspektywę patrzenia na świat. Ponadto uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi, a troska o innych ludzi jest moim priorytetem. Z chęcią angażuję się w różne projekty związane z wolontariatem.

 

 

 • Kinga HodórKinga Hodór

  Pozytywna, otwarta na świat, ludzi i wyzwania studentka European Studies. Pełna energii weganka, patrząca na życie przez różowe okulary. Miłośniczka kotów oraz pasjonatka rozwoju osobistego, podróży (małych i dużych) a także nauki języków obcych. Ceniąca niekonwencjonalne i kreatywne rozwiązania fascynatką sztuki współczesnej.

 

 

 

 •  Paulina KotyniaPaulina Kotynia

  Cześć, mam na imię Paulina i jestem studentką pierwszego roku European Studies na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jestem otwarta na nowe doświadczenia oraz uszczęśliwia mnie praca z innymi ludźmi. Chciałabym poszerzać swoje horyzonty i doskonalić naukę języków obcych. Ponadto uwielbiam podróżować oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Staram się być pozytywnie nastawionym studentem i jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Moje motto życiowe brzmi : ,Jeśli wierzysz, możesz osiągnąć wszystko!'

 

 

 • Dorota KowalskaDorota Kowalska

  Cześć wszystkim! Mam na imię Dorota i jestem studentką 4. roku kierunku European Studies. Uwielbiam poznawać osoby z innych krajów i zawsze chętnie uczę się o zagranicznych kulturach, tradycjach, kuchniach itp. Moje hobby to oglądanie nowości filmowych, jogging i nauka języka angielskiego. Dzięki byciu wolontariuszką projektu Otwarta Integracja mam nadzieję, że będę mogła przybliżyć zagranicznym studentom realia życia w Lublinie oraz pomóc im spędzić czas w naszym mieście w bardzo interesujący i owocny sposób.

 

 • Vitalii MakhanetsVitalii Makhanets

  Nazywam się Vitalii Makhanets, pochodzę z Ukrainy i studiuję europeistykę na III roku. Jestem stypendystą Fundacji Jana Pawła II, członkiem Koła Naukowego Studentów Europeistyki EURO-KUL a także wolontariuszem w Fundacji Nowy Staw. V semestr studiów spędziłem w Niemczach dlatego interesuję się tym krajem i jego językiem. Interesuję się także tematyką wielokulturowości, sztuką i podróżami.

 

 

 

 • Vira OrelVira Ore

  Nazywam się Vira Orel, jestem jedną z niewielu osób, która pochodzi z południowej części Ukrainy i studiuje w Lublinie. Mój kierunek to historia sztuki, II rok. Obecnie jestem członkiem Koła Naukowego Historii Sztuki a także Opiekunem Studenta Erasmusa. Lubię odwiedzać wystawy sztuki, literaturę klasyczną oraz jestem malarką.

 

 

 

 • Konstancja SzkudlarekKonstancja Szkudlarek
  Pozytywna i zawsze uśmiechnięta studentka prawa i european studies. Moje motto? " The bigger the chalenge, the bigger the opportunity !"

 

 

 

 

 

 

 

 • Agnieszka SzeszelAgnieszka Szeszel
  Studentka I roku Master of Arts in European Studies na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, uczestniczka wymiany międzynarodowej programu Erasmus na Katolickim Uniwersytecie Pétera Pázmánya na Węgrzech, Ambasadorka KUL, Ambasadorka Biura Karier KUL, członek Koła Naukowego Studentów Europeistyki "EURO-KUL" oraz członek redakcji bloga "EUROpens BLOG", harcerka, wieloletni wychowawca kolonijny, pasjonat podróży wszelakich, zdrowego trybu życia, poszerzania swoich horyzontów oraz wartościowych książek, interesuje się kosmetologią oraz kulturą różnych grup etnicznych, włada czterema językami: polskim, angielskim, francuskim i rosyjskim, uwielbia grać w szachy i różne gry planszowe, nocne oglądanie gwiazd oraz pieczenie smakowitych ciast.

 

 

Autor: Anna Kowalczyk
Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018, godz. 13:34 - Leszek Wojtowicz