Od 1 do 30 listopada Parlament Europejski przyjmuje zgłoszenia od kandydatów na staż im. Roberta Schumana.

Ten program płatnych, pięciomiesięcznych staży umożliwia młodym ludziom zdobywanie cennego doświadczenia zarówno w siedzibach PE w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu, jak i w Biurach Kontaktowych PE we wszystkich krajach Unii Europejskiej – w tym w Biurze we Wrocławiu.

Wspierając pracę wrocławskiego Biura, stażyści służą pomocą m.in. w zadaniach komunikacyjnych, organizacji wydarzeń czy tworzeniu raportów i analiz, zyskując doświadczenie, wiedzę i kompetencje przydatne na rynku pracy.

Zależy nam na dobrych stażystach, którzy mogą wnieść istotny wkład w pracę Biura PE we Wrocławiu, a równocześnie będą otwarci na nowe doświadczenia i wyzwania.

Wymagany jest dyplom ukończenia szkoły wyższej – co najmniej licencjat od tych którzy chcieliby dołączyć do grona niemal tysiąca stażystów rozpoczynających pracę w Parlamencie Europejskim od 1 marca 2020 r.

 

Więcej informacji o stażach w Parlamencie Europejskim można znaleźć na stronie http://www.europarl.europa.eu/at-your-service/pl/work-with-us/traineeships .

 

pl_traineeship

 

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019, godz. 14:49 - Dorota Maj